Oferta przedszkolna

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Przedszkole pracuje w godzinach od 6.30 do 17.30 w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Do “Niezapominajki” przyjmujemy dzieci od 3 do 6 roku życia (w szczególnie uzasadnionych przypadkach także dzieci, które ukończyły 2,5 roku). Świadczenia udzielane przez przedszkole są nieodpłatne w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego określonej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Czas przeznaczony na realizację podstawy programowej w naszej placówce ustala się w godzinach od 7.30 do 12.30.

Przedszkole udziela dzieciom pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Prowadzone są zajęcia logopedyczne po dokonanej diagnozie dziecka, zajęcia terapeutyczno-logopedyczne, zajęcia z psychologiem, terapia SI i zajęcia rozwijające uzdolnienia.

Przedszkole organizuje także zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, język angielski i religia. W placówce funkcjonuje także kółko plastyczne, szachowe i kółko taneczne: “Niezapominajki” (więcej informacji o kółku tanecznym znajdziecie Państwo TUTAJ).

W godzinach rannych odbywają się zabawy zajęcia indywidualne w małych grupach o charakterze organizacyjnym, porządkowym, kompensacyjno-korekcyjnym w zależności od potrzeb dzieci. Po śniadaniu odbywają się zajęcia dydaktyczne realizowane w oparciu o podstawę programową. W południe młodsze dzieci odpoczywają na leżakach, a starsze wychodzą do ogrodu przedszkolnego i na spacery.

Misja przedszkola

W naszym przedszkolu:

• Dostarczamy dzieciom miłych wspomnień na całe życie.
  • Szanujemy i przestrzegamy prawa dziecka.
  • Każde dziecko jest dla nas ważne, kochane, traktowane indywidualnie i podmiotowo.
  • Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.
  • Prowadzimy edukację proekologiczną i prozdrowotną, wyrabiamy u dzieci nawykihigieniczne, zdrowotne, ekologiczne.
  • Jesteśmy otwarci na propozycje i współpracę z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
  • Służymy pomocą w razie trudności wychowawczych.
  • Przywiązujemy dużą wagę do świąt rodzinnych, poznajemy i kultywujemy tradycje z rożnych regionów naszego kraju.
  • Zapewniamy potrzebę swobodnej i bezpiecznej zabawy.
  • Organizujemy różnorodne i atrakcyjne zajęcia: wycieczki, wyjazdy do kina i teatrów, pikniki, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości przedszkolne.
  • Prowadzimy działania mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci.
  • Zapewniamy wszechstronny rozwój każdego dziecka.

Tradycje przedszkolne

Przedszkole ma własne tradycje, co podkreśla jego odrębność i specyfikę. Placówka ma swój kalendarz imprez i wydarzeń:

• akcja ,, Sprzątanie świata”,
  • Dzień Przedszkolaka,
  • Dzień Chłopca,
  • Święto Pieczonego Ziemniaka,
  • Pasowanie na Przedszkolaka,
  • Święto Niepodległości,
  • Święto Pluszowego Misia,
  • Mikołajki,
  • wspólne kolędowanie,
  • Spotkanie Wigilijne, jasełka,
  • Bal karnawałowy,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Święto Wiosny,
  • Dzień Dziewczynek,
  • Dzień Ziemi,
  • Święto Niezapominajki,
  • Dzień Mamy i Taty,
  • Dzień Dziecka,
  • pożegnanie 5-latków.

Absolwent Przedszkola:

• jest dobrze przygotowany do podjęcia obowiązków szkolnych,

• ma dobrze rozwinięte procesy poznawcze,

• potrafi współdziałać w zespole,

• jest zainteresowany nauką i literaturą,

• jest samodzielny,

• jest aktywny w podejmowaniu działań,

• lubi działania twórcze,

• jest wrażliwy estetycznie,

• akceptuje zdrowy styl życia,

• ma bogatą wiedzę o środowisku przyrodniczym,

• cechuje się gotowością do działania na rzecz środowiska przyrodniczego i społecznego,

• czuje się Polakiem i Europejczykiem.