Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Zamkowa Wola 5 Pn-Pt: 6:30 - 17:30 46 814 47 34 niezapominajka@przedszkole2rawa.pl

Galeria Pajacyki

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono. Piękny wystrój sali oraz muzyka przypominały, że to jest właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w przedszkolu panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Gdy się nareszcie pojawił dzieci z wielką radością przyjęły go śpiewając piosenkę oraz recytując wiersz. Mikołaj rozdał prezenty, z których dzieci były bardzo zadowolone. Dzieci pożegnały Mikołaja i z niecierpliwością oczekują już na niego w następnym roku.

Dzień Pluszowego Misia

Pajacyki uczciły Święto Pluszowego Misia. W ten szczególny dzień dzieci zatańczyły wspólnie taniec misia. Następnie pomalowały misie na piękne kolory. Miały możliwość poczęstowania się wafelkami posmarowanymi miodem. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Zajęcia kreatywne

Dzieci podczas zajęć kreatywnych, które były w tym tygodniu w przedszkolu malowały domek. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają wyobraźnię twórczą, jak również rozwijają sprawność manualną. Dzieci chętnie wykonują prace plastyczne, które wymagają pomysłowości i inwencji twórczej.

Prawa Dziecka w Pajacykach

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu uświadamiamy dzieci, że one też mają swoje prawa. Dzieci w tym dniu zapoznały się z prezentacją dotycząca „Praw Dziecka”, wysłuchały piosenki oraz obejrzały bajkę pt. „Królewna, która zniosła wszystkie prawa”. Poznały też postać Janusza Korczaka, który walczył o to aby dzieci miały swoje prawa.

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości jest ważnym świętem narodowym zarówno dla małych jak i dużych. Nasze dzieci stanęły na wysokości zadania. Piękne galowe stroje, wykonanie godła naszego państwa oraz odśpiewanie hymnu. Dzięki udziałowi w tej uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Ruch to zdrowie

Pajacyki doskonale wiedzą, że ruch to zdrowie oraz dobra zabawa. W naszym przedszkolu są to ćwiczenia gimnastyczne, poranne oraz zabawy ruchowe. Dzieci chętnie biorą udział w proponowanych przez nauczyciela zajęciach. Zdobywając przy tym doskonałą sprawność fizyczną.

Dzień Czystych Rączek w grupie Pajacyki

Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października obchodzimy "Światowy Dzień Mycia Rąk", by podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Dzieci wykonały prace plastyczną. Przedszkolaki dobrze wiedzą jak prawidłowo myć ręce i jakie to ma znaczenie dla ich zdrowia, a co najważniejsze w naszym przedszkolu zawsze o tym pamiętamy.

Dzień Chłopca w grupie Pajacyków

Od najmłodszych lat uczymy dzieci aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Dziewczynki z naszej grupy zaśpiewały chłopcom 100 lat. Rodzice zakupili prezent dla grupy z tej okazji, jest to farma z playmobile. Chłopcy z prezentu bardzo zadowoleni, dziewczynki również miały okazję się pobawić zabawką. Dziękujemy rodzicom również za słodki poczęstunek. Ten dzień był bardzo udany i sprawił, że dzieci poczuły się wyjątkowe.

Pajacyki biorą udział w Akcji: Sprzątanie Świata

Pajacyki poznają Zieloną Krainę Niezapominajki

Pajacyki na placu przedszkolnym

Zostań w domu

Nasze Przedszkolaki wcale nie nudzą się w domu. Dzieci otrzymują poprzez naszą stronę internetową, poprzez portal iPrzedszkole i poprzez media społecznościowe od cioć wiele propozycji prac i zabaw. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy podzielili się z nami efektami swojej pracy.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci zaprosiły swoich bliskich na uroczystość przygotowaną specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały na swoje Babcie i Dziadków, aż w końcu pojawią się w drzwiach przedszkola. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz na koniec zaśpiewały sto lat i wręczyły prezenty, które same wcześniej przygotowały. Odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich, dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Dostępności