Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka 96-200 Rawa Mazowiecka ul. Zamkowa Wola 5 Pn-Pt: 6:30 - 17:30 46 814 47 34 niezapominajka@przedszkole2rawa.pl

Galeria Krasnoludki

Bal Karnawałowy

Dzieci podczas balu bawiły się znakomicie. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.
Skrót Balu Karnawałowego u Krasnoludków można obejrzeć na przedszkolnym kanale You Tube 

Dzień Babci i Dziadka

Krasnoludki bardzo kochają Babcie i Dziadków i aby uczcić Ich Święto przygotowały wiersze, piosenki i prezenty.

Przedszkolne kolędowanie u Krasnoludków

Krasnoludki przygotowały na przedszkolne kolędowanie Świąteczny program artystyczny, cały występ został nagrany i zaprezentowany rodzicom na grupie zamkniętej. Krasnoludki przygotowały również własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe i karty świąteczne.
Kolędę Przybieżeli do Betlejem w wykonaniu Krasnoludków można obejrzeć na przedszkolnym kanale You Tube 

Wizyta Świętego Mikołaja

Odwiedził nas wyjątkowy gość Święty Mikołaj. Krasnoludki pięknie wyrecytowały wierszyk i zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja. W nagrodę za dobre zachowanie otrzymały prezenty. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi i Rodzicom za pyszny poczęstunek. Nie zapomnieliśmy o naszych Krasnoludkowych Mikołajach, złożyliśmy im życzenia i zaśpiewaliśmy Sto lat. Wszystkiego najlepszego Mikołaje duże i małe.

Krasnoludki napisały List do Świętego Mikołaja
Czary Mary z wróżką

Odwiedziła nas dziś wróżka z której pomocą Krasnoludki wyczarowały pyszne cukiereczki.

Zabawy ruchowe na ścieżce sensorycznej
Pasowanie na Przedszkolaka

Krasnoludki są już prawdziwymi Przedszkolakami. Gratulujemy

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Były misiowe wierszyki, piosenki, tańce i misiowe smakołyki – pyszne wafle z miodkiem. Przedszkolaki pięknie pozowały do zdjęć, mogły zamienić się w misia w misiowej fotobudce. Krasnoludki na koniec same pomalowały farbami piękne misie

Wizyta żółwia Benka

W przedszkolu odwiedził nasze Krasnoludki żółw Benek. Jego wizyta była podsumowaniem tygodnia nauki o zwierzętach domowych. Nasze Przedszkolaki otoczyły Benka wyjątkową opieką.

Dzień Tolerancji u Krasnoludków

W poniedziałek 16 listopada Krasnoludki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji, nauczyły się że inny nie znaczy gorszy

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości u Krasnoludków: rycetowaliśmy wiersze, o godzinie 11:11 wspólnie z całą Polską w ramach akcji Szkoła do Hymnu zaśpiewaliśmy “Mazurek Dąbrowskiego” i wykonaliśmy pracę “Polska moja ojczyzna”. Brawa dla naszych Małych Patriotów

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada Krasnoludki obchodziły Dzień Postaci z Bajek – były bajkowe zagadki i rebusy, bajkowe kolorowanki i zabawy taneczne.

Jesienne gry z użyciem tableta – Krasnoludki to mali informatycy
Krasnoludki podczas eksperymentów z wodą

Przedszkolaki podczas tych eksperymentów sprawdzały co pływa a co tonie, ćwiczyły drobne ruchy rąk przelewając wodę w kubeczkach. Zabawy nie było końca

Ruch to zdrowie – nasze Krasnoludki ćwiczą równowagę
Suszymy zioła

Krasnoludki podczas zajęć miały okazję poznać zioła rosnące w naszej Zielonej Krainie. Dzieci mogły wielozmysłowo poznać zioła ich wygląd, smak i zapach. Przedszkolaki same oberwały listki i ususzyły je na suszarce.

Jesienna matematyka

 Krasnoludki ćwiczyły liczenie i utrwalały kolory podczas “Jesiennej matematyki”. Dzieci przeliczały listki, porównywały ich kształty, wielkość i kolory, układały ciągi logiczne. Zadanie było trudne, ale nasze przedszkolaki dały radę.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października Krasnoludki obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości, jak należy prawidłowo dbać o higienę, pokazały jak potrafią myć rączki i wspólnie stworzyły plakat przypominający o dbaniu o czyste ręce.

Zdrowe odżywianie Krasnoludków

Krasnoludki wykonały pyszne sałatki z warzyw i owoców, dzięki czemu pogłębiły wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wcieliły się w rolę Małych Kucharzy i poznały walory smakowe warzyw i owoców. Dzieci wykonały też pracę plastyczną – jabłuszka.  

Światowy Dzień Uśmiechu

Przesyłamy Wam uśmiechy od naszych Krasnoludków

Dzień Chłopca

A tak nasze Krasnoludki obchodziły Dzień Chłopca. Dziękujemy Rodzicom za prezenty i poczęstunek

Dary Pani Jesieni

Czerwone jabłuszko, złocista gruszeczka – poznajemy dary Pani Jesieni z ciocią Bożenką

Bawimy się kolorami

Ciocia Ania pokazała nam doświadczenia związane z mieszaniem barw

Krasnoludki wesoło bawiły się podczas Święta Przedszkolaka
Krasnoludki podczas akcji Sprzątania Świata nie tylko zbierały śmieci, ale uczyły się także prawidłowo je segregować 
Uczymy się o bezpieczeństwie

W trzecim tygodniu września Krasnoludki uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Wykonały piękne sygnalizatory świetlne.

Dzień Kropki

15 września nasze Krasnoludki obchodziły międzynarodowy Dzień Kropki. Chociaż było nas mało tego dnia to i tak było wesoło

My jesteśmy Krasnoludki
Rodzice poznają Zieloną Krainę Niezapominajki

Podczas zebrania organizacyjnego rodzice Krasnoludków poinformowani zostali o dotacji WFOŚiGW na utworzenie punktu dydaktycznego: Zielona Kraina”. Rodzice sami mogli obejrzeć punkt dydaktyczny i wyrazili chęć pomocy w tworzenie i dbanie o Zieloną Krainę, za co serdecznie dziękujemy.

Krasnoludki poznają Zieloną Krainę
Pierwsze zabawy na placu przedszkolnym
Witamy nowe Krasnoludki!!!

Oto ich pierwsze dni w przedszkolu, wcale się nie nudzą i nie płaczą. Bardzo ładnie się bawią, uczestniczą w zajęciach i samodzielnie zjadają obiadki. Brawo Krasnoludki!

Dostępności