Projekt Edukacyjny: Oto Hałabała, zna go Polska cała

Walentynki z Krasnalem Hałabałą

Grupa Motylki spędziła walentynki z krasnalem Hałabałą- realizując kolejne zadanie. Wiemy już co to za święto, z jakimi kolorami je kojarzymy oraz jakie podarunki najczęściej są dawane. Tańczyliśmy z krasnalem Hałabałą i serduszkowymi balonami.

Jedne zwierzęta w nocy spać lubią, inne zwierzęta wtedy polują

Zadanie styczniowe wykonane! Opowiadanie pt. „Jak się krasnal z borsukiem na spacer wybrali” wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród Motylków. Dowiedziały się, które zwierzęta polują w nocy, które smacznie śpią oraz które zapadają w sen zimowy.

Wycieczka do muzeum – W kinie

Motylki odbyły podróż w czasie. Dzieci zobaczyły przepiękne lalki z różnych bardziej i mniej odległych czasów, oglądając wystawę “Bajkowy świat lalek” ze zbiorów rawianki – Pani Bożeny Misztal.  W jednej z sal muzealnych Motylki rozpoznały naszego tegorocznego projektowego przyjaciela – Krasnala Hałabałę.

Obejrzały też jedną z jego przygód wyświetlanych na dawnym projektorze.

Ciocie z muzeum pokazały dzieciom również wystawy stałe: Wnętrze izby Rawskiej z początku XX wieku oraz Gabinet numizmatyczny.

Ciekawe, co dzieci zapamiętały z dzisiejszej wyprawy?

Zapoznanie z Hałabałą

W tym roku nasza grupa przystąpiła m.in do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ” Oto Hałabała, zna go Polska cała” Nasze Motylki poznały postać krasnala i wysłuchały jednej z jego przygód.