Konkursy Niezapominajki

Konkurs plastyczny: “Zakładka do książki”
Dziś odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego „Zakładka do książki” 📚📖 zorganizowanego w związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Organizatorkami konkursu były Ciocie ze Słoneczek i Krasnoludków, a warunkiem przystąpienia do konkursu było ozdobienie dowolną techniką zakładki do książki.
Wszystkie prace które wpłynęły były piękne, kolorowe i kreatywne, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono 3 miejsca pierwsze 😉 i 13 wyróżnień. Nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu 🙂👏 Na dzieci, których nie było nagrody czekają w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział ❤💙 Wszystkie konkursowe zakładki zostały umieszczone w naszym Kąciku Czytelniczym 📖📚 #NPRCz
Konkurs plastyczny: “Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego: “Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”, którego organizatorkami były Ciocie z Motylków i Krasnoludków. Wszystkie prace które wpłynęły były piękne, kolorowe i kreatywne, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono 4 miejsca pierwsze 😉 i 10 wyróżnień. Nagrody i dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu 🙂👏 Na dzieci, których nie było nagrody czekają w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział ❤💙 Tymi pięknymi konkursowymi ozdobami choinkowymi zostali obdarowani emerytowani pracownicy oświaty w ramach akcji #RazemNaŚwięta 🌲🌠❤
Rozstrzygnięcie: “Zielonego Festiwalu Niezapominajki”

Rozstrzygnięcie “Zielonego Festiwalu Niezapominajki” odbyło się w ubiegłym tygodniu, wszystkie grupy otrzymały wyróżnienia, nagrody i dyplomy. Konkurs ten odbył się w ramach realizacji projektu Zielona Kraina, dlatego na rozstrzygnięciu pojawił się EkoSkrzat z WFOŚiGW w Łodzi. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

W Niezapominajce pod koniec maja odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej: “Zielony Festiwal Niezapominajki”. Celem konkursu była popularyzacja ekologicznych postaw dzieci poprzez muzykę i śpiew, zainteresowanie dzieci tematyką ekologiczną. W konkursie wzięły udział przedszkolne zespoły z Niezapominajki: Biedronki, Słoneczka, Pszczółki, Motylki, Pajacyki, z Tęczowej Jedyneczki: Słoneczka, Żabki, z Bajkowego Zakątka: Stokrotki. Przedszkolaki zaprezentowały nie tylko piosenki o tematyce ekologicznej, ale także inscenizacje o ochronie przyrody.

Konkurs fotograficzny: “Bliżej natury – edycja jesienna”

Konkurs ten miał na celu rozwijanie umiejętności fotografowania, zachęcanie do dokumentowania dostrzeżonego piękna przyrody, sławienie piękna i bogactwa przyrody. Zdjęcia wykonywane były także na terenie naszego ogrodu przedszkolnego. Dzięki dokonanym nasadzeniom dzieci i ich rodzice mieli możliwość wykonania interesujących, kolorowych i zróżnicowanych zdjęć.

Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego: “Eko-zabawka”

Przedstawiamy prace naszych Przedszkolaków na konkurs Eko-zabawka. Celem tego konkursu było wyrabianie nawyków prawidłowego segregowania odpadów oraz uświadomienie możliwości wykorzystania surowców wtórnych i materiału przyrodniczego. Dzieci wykonywały prace w domu wspólnie z rodzicami, dlatego Gratulacje należą się Dzieciom i Rodzicom.

Rozstrzygnięcie konkursu: “Wiosna idzie przez świat”

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, wszystkie prace były piękne, dlatego zostały nagrodzone.

Konkurs literacki: “Przedszkole – drugi dom”

W dniu 27.03 w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs literacki pt. „Przedszkole – drugi dom” zorganizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.  Do konkursu zostały zgłoszone przepiękne bajki i wiersze, które rozbawiły i zachwyciły. Każda z prac została oczywiście nagrodzona. Wszystkim uczestnikom konkursu ,a w szczególności dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy pomysłowości w swojej twórczości.

Konkurs wierszy i pieśni patriotycznych: “Patriotyzm w sercu dziecka”

7 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs wierszy i pieśni patriotycznych: “Patriotyzm w sercu dziecka”. Konkurs ten był jedną z wielu uroczystości w naszym przedszkolu przygotowującą maluchy do Obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konkurs recytatorski: “Tuwim i Brzechwa dzieciom”

Konkurs ten dostarczył naszym przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich

Konkurs plastyczny: “Baśnie, bajki, bajeczki”

Dzieci podczas rozstrzygnięcia konkursu miały okazję obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu organizatorów. Odbył się także quiz wiedzy o bajkowych postaciach.