Obserwujemy ptaki

Najmłodsze dzieci podczas zajęć i obserwacji przyrodniczych dowiedziały się, które z ptaków zostają na zimę, a które odlatują do ciepłych krajów. Celem tych działań było uwrażliwienie dzieci na potrzebę dbania o ptaki zostające na zimę. Przydatnymi pomocami były: tablica dydaktyczna „Ptaki w mieście”, przykładowe budki lęgowe, karmniki i poidełka dla ptaków.

Dzień Czystego Powietrza

Tego dnia przedszkolaki miały okazję przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów i zabaw badawczych, podczas których poznały właściwości powietrza i jego znaczenia dla życia na Ziemi. Nasza stacja meteorologiczna pozwoliła dzieciom na dokładne zbadanie właściwości powietrza.

Nowe nasadzenia

Dzięki wsparciu naszych Rodziców na terenie Zielonej Krainy pojawiły się nowe okazy roślin. Serdecznie dziękujemy

Porównujemy jesienne dary przyrody

Czterolatki uczestniczyły na terenie Zielonej Krainy w zajęciach dydaktycznych rozwijających umiejętności matematyczne z użyciem materiału przyrodniczego. Dzieci porównywały faktury, kształty i kolory jesiennych darów przyrody.

Rozstrzygnięcie konkursu Eko-zabawka

Przedstawiamy prace naszych Przedszkolaków na konkurs Eko-zabawka. Celem tego konkursu było wyrabianie nawyków prawidłowego segregowania odpadów oraz uświadomienie możliwości wykorzystania surowców wtórnych i materiału przyrodniczego. Dzieci wykonywały prace w domu wspólnie z rodzicami, dlatego Gratulacje należą się Dzieciom i Rodzicom.