Projekt” Piękna Nasza Polska Cała 2019

Piękna Nasza Polska Cała

Nasze przedszkole od miesiąca września do grudnia brało udział w ogólnopolskim projekcie “Piękna Nasza Polska Cała”. Grupa Pszczółek wraz z grupą Biedronek zrealizowała w ramach projektu “Piękna Nasza Polska Cała” następujące zadania:

1. Wspólne zaśpiewanie Hymnu o godzinie 11 11 dnia 9 listopada.

2. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt : “Polska Moja Mała Ojczyzna”.

3. Nauka pieśni i wierszy o tematyce patriotycznej (wiersze “Polska” “Kto Ty Jesteś?, piosenka “Płynie Wisła płynie”).

4. Wykonanie ciasteczek wg przepisu babci Joli.

5. Posadzenie “Drzewka Pamięci” w ogrodzie przedszkolnym.

6.Pokaz mody patriotycznej.

7.Quiz wiedzy o Polsce przy użyciu tablicy interaktywnej.

8. Wykonanie stroju ludowego naszego regionu.

9. Nauka zabaw ludowych tj. “Moja Ulijanko”, “Mam chusteczkę haftowaną”.

10. Stworzenie kącika patriotycznego.

11. Wysłanie pocztówki z naszej miejscowości do Pani Ludmiły Fabiszewskiej organizatorki i twórczyni przedsięwzięcia.

12. Przeprowadzenie zajęcia otwartego o tematyce patriotycznej w  Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Serdecznie dziękujemy pani Ludmile Fabiszewskiej za możliwość wzięcia udziału w projekcie “Piękna Nasza Polska Cała”.

Koordynatorkami projektu w Przedszkolu Miejskim nr 2 “Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej były panie:

Milena Woźniak

Natalia Tomaszewska