Obchody Święta Niepodległości 2020

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były trochę inne, nie mogliśmy się wspólnie spotkać. Dlatego każda z grup to wyjątkowe święto obchodziła na swój własny sposób. Dzieci w grupach zaprezentowały patriotyczne pieśni i wiersze, przygotowały piękne prace plastyczne, pozowały do zdjęć z Flagą Polski.

Tego dnia nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję: "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11:11 wszystkie dzieci, nawet i maluszki zaśpiewały w swoich grupach Hymn Polski.

Obchody Święta Niepodległości 2019

8 listopada dzieci z grupy Pszczółek przygotowały program artystyczny z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci zaprezentowały patriotyczne pieśni i wiersze przed zaproszonymi gośćmi, przedszkolakami i pracownikami Niezapominajki.

W Uroczystości brał udział Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka - Piotr Irla i przedstawiciele prasy.

Tego dnia nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję: "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11:11 wszystkie dzieci, nawet i maluszki zaśpiewały Hymn Polski.

Obchody Święta Niepodległości 2018

9 listopada dzieci z grupy Słoneczek przygotowały program artystyczny z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci zaprezentowały patriotyczne pieśni i wiersze przed przedszkolakami i pracownikami Niezapominajki. Odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: "Moja mała ojczyzna", w którym wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone.

Tego dnia nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję: "Rekord dla Niepodległej" i o godzinie 11:11 wszystkie dzieci, nawet i maluszki zaśpiewały Hymn Polski. Aby rozpowszechniać prawidłowe słowa Mazurka Dąbrowskiego "Niezapominajka" wzięła także udział w akcji #KIEDYMYŻYJEMY. Jesteśmy dumni z naszych Małych Patriotów

Modlitwa: "Pomagamy Niepodległej"

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Modlitwie dla Niepodległej w Kościele Ojców Pasjonistów

Dyrektor Muzeum Ziemii Rawskiej u Starszaków

W poniedziałek 29.10.2018r. najstarszych przedszkolaków odwiedził ważny gość. Pan dr Marcin Broniarczyk - Zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, opowiadał dzieciom o tym, co wydarzyło się 100 lat temu, czym właściwie jest "Niepodległość", jak to się stało, że nasz kraj zniknął z mapy świata, a potem na nią powrócił. Przedstawiał najważniejsze fakty i postacie historyczne związane z Odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Na zakończenie wszyscy razem odśpiewali uroczyście Hymn Polski.