rainbow

  Szanowni Rodzice

          Na poniedziałek 25.05.2020r. zaplanowane zostało otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki. W związku z tym  rodzic przynajmniej na dwa dni przed planowanym powrotem dziecka do przedszkola drogą telefoniczną (46-814-47-34), e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez komunikator iPrzedszkole uzgadnia z dyrektorem termin powrotu dziecka do przedszkola. Rodzic ma obowiązek wcześniej wypełnić przesłany przez komunikator iPrzedszkole druk  zgody na pomiar temperatury dziecka, ankietę informacyjną oraz oświadczenie rodzica i zapoznać się z obowiązującymi procedurami zamieszczonymi na naszej stronie.

          Przed wejściem do budynku przedszkola rodzic dezynfekuje ręce i sygnalizuje przyprowadzenie dziecka poprzez dzwonek. Personel przedszkola odbiera dziecko od rodzica w wejściu, dokonuje pomiaru temperatury, rozbiera je w wyznaczonym miejscu i odprowadza do grupy. Nauczyciel danej grupy udaje się z dzieckiem do łazienki w celu dokładnego umycia rąk. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana wg procedur opracowanych przez dyrektora przedszkola zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i pozytywnie zaopiniowanych przez PSSE w Rawie Mazowieckiej.

          W przedszkolu na dzień dzisiejszy  przygotowano po  dwie sale, w których może każdorazowo przebywać do 12 dzieci pod opieką wyznaczonych nauczycieli i pracownika obsługi. Na chwilę obecną według deklaracji rodziców zgłoszonych mamy 17 dzieci. Do każdej grupy przypisani są ci sami opiekunowie przez okres dwóch tygodni. Dodatkowo w placówce przygotowano izolatkę.

          Dziecko nie powinno przynosić do placówki żadnych przedmiotów i zabawek. Nie może też zabrać  z przedszkola żadnych przedmiotów. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną a także z infekcją typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała. Personel przedszkola wyposażony będzie w środki ochrony osobistej: przyłbice, rękawiczki, maseczki. Sale dla dzieci wyposażone będą tylko w te zabawki i pomoce, które można na bieżąco dezynfekować (ozonator, płyny dezynfekcyjne).

          Jako dyrektor przedszkola  dołożę wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo na ryzyko zakażenia wirusem, jednocześnie proszę Rodziców o rozważne korzystanie z otwartego  przedszkola  i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez Przedszkole. Jednocześnie nadal prowadzona będzie przez nauczycieli  zdalna edukacja dla wszystkich dzieci poprzez komunikator platformy iPrzedszkole i stronę internetową przedszkola.

 Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami. Oto one:

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka