rainbow

  Szanowni Rodzice

          Poniżej zamieszczam informację ze strony Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka dotyczącą przewidywanego terminu otwarcia przedszkoli i innych instytucji. 
           "Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Burmistrz Piotr Irla odbył dziś (4 maja) spotkania z dyrektorami rawskich placówek oświatowych oraz kultury. Szczegółowo przeanalizowano sytuację każdej z jednostek, skonfrontowano ją z wytycznymi ministerstw i GISu, zapoznano się także z aktualną sytuacją epidemiczną w mieście.

          Na tej podstawie burmistrz wskazał daty możliwego otwarcia placówek. I tak:
- 18 maja: otwarcie żłobka, przedszkoli i klas przedszkolnych w szkołach podstawowych;
- 11 maja: otwarcie miejskiej biblioteki i rawskiego muzeum. 
         
          Do tego czasu dyrektorzy placówek opracują dokładne procedury pobytu dzieci i opieki nad nimi w naszych obiektach oraz zasady korzystania z biblioteki i muzeum. Będziemy o nich informować i przekazywać Państwu zasady reżimu sanitarnego,wdrożonego przez daną jednostkę. Podane daty mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w mieście ulegnie w sposób istotny pogorszeniu. 
         
          W przypadku żłobka i przedszkoli pierwszeństwo opieki - tak jak mówią wytyczne ministerialne - będą miały dzieci rodziców, którzy z racji wykonywanego zawodu znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, a także użytkowników instytucji kultury. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo, również naszych pracowników, na ryzyko zarażenia koronawirusem. Jednocześnie będziemy prosić Państwa o rozważne korzystanie z otwieranych przez nas obiektów i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez każdą z naszych instytucji".

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka