rainbow

 

  Szanowni Rodzice

Jeżeli chcecie wykonać samodzielnie Wielkanocną Palmę to zapraszamy do galerii Pszczółek gdzie znajdziecie instrukcje krok po kroku jak ją zrobić w domu. Zapraszamy

  Szanowni Rodzice

          Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, jest nietypowa dla nas wszystkich. Wspólnie musimy zmierzyć się z tym, co aktualnie się dzieje. Musimy zastosować optymalne środki ostrożności, byśmy wszyscy zdrowi wrócili do normalnego życia. W okresie od dnia 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku zadania jednostek systemu oświaty, o których mowa w § 2 ust.1, są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Od środy 25 marca 2020 roku  pracujemy według miesięcznych planów pracy i obowiązującej tematyki za pośrednictwem naszej strony przedszkolnej i poszczególnych ,,okienek” grup. W związku z wydłużeniem zamknięcia przedszkola do 10 kwietnia 2020  projekt organizacji procesu zdalnego nauczania:

 1. Kształcenie na odległość jest obowiązkowe.
 2. W procesie kształcenia na odległość priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo wychowanków.
 3. Koordynatorem kształcenia na odległość jest Dyrektor Przedszkola: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 4. Nauczyciele opracowują tygodniowy zakres treści nauczania/Tygodniowy plan pracy/ i przesyłają go Dyrektorowi Przedszkola na tydzień przed jego realizacją.
 5. Nauczyciele codziennie przekazują materiał na stronę przedszkola do poszczególnych okienek grup /Zakładka: grupy - aktualności/ i na tablicy ogłoszeń oraz w komunikatorze w zakładce dla rodziców na platformie iPrzedszkole.
 6. Nauczyciele przekazują wychowankom materiał do opracowania zgodnie z treściami zawartymi w podstawie programowej, Tygodniowym planem pracy oraz dostosowują treści edukacyjne do indywidualnych możliwości wychowanków, uwzględniając informacje zwrotne przekazywane przez rodziców.

            Poniżej, zgodnie z rekomendacją MEN, umieszczamy informacje, jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza przedszkolem.

 • Nauka to nie tylko obowiązek, to także przyjemność. Dzieci lubią poznawać nowe rzeczy, odnosić sukcesy Spróbujcie zachęcić swoje dziecko, by codziennie poświęcało czas na naukę – tak jakby było w przedszkolu /wykorzystujcie przesyłane materiały/
 • Zamieńcie naukę w zabawę, by zachęcić dziecko do działania. Nauka pozbawiona cech zabawy, szybko może stać się przykrym obowiązkiem. / eksperymentujcie, twórzcie/
 • Rodzicu, porozmawiaj z dzieckiem o celowości ,,nauki zdalnej”.

         Rodzicu – prosimy Cię o pomoc. Ty jesteś teraz najbliżej swojego dziecka. Bądź też wsparciem dla swojej pociechy. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do nauczyciela z danym problemem. Zrobimy wszystko, by go rozwiązać.

             Nikt z nas nie wie tak naprawdę ile czasu przyjdzie nam pracować w zmienionych warunkach, dlatego prosimy Państwa o cierpliwość, wyrozumiałość i wzajemną życzliwość. Jesteśmy Państwu wdzięczni za wysiłek, który już włożyliście w pracę w tych trudnych warunkach i za ten, który przyjdzie nam wspólnie wnieść w najbliższych dniach, tygodniach.

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

  Szanowni Państwo           

          Czas, kiedy zamknięte są placówki oświatowe, to czas trudny, ale spróbujmy go dobrze wykorzystać. Dlatego przedstawiamy zestaw źródeł, z których możecie Państwo skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Propozycje portali edukacyjnych, zestawy ćwiczeń, zabawy rozwijające grafomotorykę znajdziecie Państwo na naszej stronie w Kąciku dla Rodzica w zakładce Przydatne Strony.

          Proszę pamiętać, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami – wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Nuda natomiast może być wspaniałym podłożem do kiełkowania kreatywności, umiejętności planowania własnych działań czy warsztatu pracy. Każda rozmowa – o pogodzie, o samopoczuciu, o przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy.   

          Na stronie każdej grupy w aktualnościach, gdzie umieszczamy tematykę zajęć, umieszczać będziemy również ciekawe zabawy, pomysły i karty pracy, które można wykorzystać w domu, Zachęcamy także do zaglądania do systemu iPrzedszkole. Te prpopzycje zabaw na pewno pomogą przetrwać ten trudny czas.

          Serdecznie dziękujemy tym Przedszkolakom i Rodzicom, którzy podzielili się z nami efektami swojej pracy. Przesłane zdjęcia możecie znaleźć w galerii.

          Jeżeli chcecie przesłać Państwo swoje zdjęcia, to proszę je wysłać do administratora strony - Zofii Krakowiak na jej adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez Facebooka.

Pozdrawiamy Nasze Przedszkolaki! Życzymy dużo zdrówka!        

Drodzy Rodzice!

          W związku z panującą pandemią koronawirusa informujemy Państwa, że istnieje możliwość składania wniosków dotyczących naboru dzieci do przedszkoli miejskich, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych jedynie w formie elektronicznej pod warunkiem ich podpisania ważnym profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem cyfrowym oraz przesłania na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka: /kb5177yoql/skrytka

          Wnioski wraz z załącznikami można przesłać za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – epuap: https://epuap.gov.pl/ 

          Osoby, które nie dysponują tego typu podpisem prosimy żeby swoje wnioski przesłały w taki sposób, że wydrukują je, podpiszą i prześlą na adres szkoły/przedszkola pierwszego wyboru skan lub zdjęcie podpisanych dokumentów. Jednocześnie informujemy, że po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego będziecie Państwo proszeni o uzupełnienie podpisów lub złożenie oryginalnej dokumentacji w placówkach oświatowych.

          Przypominamy, że składanie wniosków elektronicznych za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie https://www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/ (wybór z menu po lewej stronie Nabór – kanał kandydata).

          Na stronach naborów w zakładce „Pliki do pobrania” znajduje się również instrukcja przesyłania pliku podpisanego profilem zaufanym.

Termin składania wniosków w pierwszym etapie rekrutacji mija 31 marca 2020 r.

Szanowni Państwo!

          Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej w dniach od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkół, przedszkoli i placówek oświatowych  na terenie całego kraju zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Powyższa decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym:
- zajęcia w  naszej placówce będą zawieszone na 2 tygodnie; 
- 12 i 13 marca 2020 (czwartek i piątek) to dni, w których w przedszkolu nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;  
- od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca 2020, dzieci nie przychodzą do przedszkola.

RODZICU…

- Na opiekę nad  dzieckiem w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni.
- Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
- Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
- Sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, a także na naszej stronie.

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla Rodziców uczniów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych 
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się
 w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

RODZICU…

- Nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły;

- Jeśli nie masz kontaktu z osobą chorą, nie ma powodów do obaw;

- Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, masz prawo do zasiłku opiekuńczego (art.32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017, poz.1368);

- Sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;

Najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna 
ul. Łowicka 15  96-200 Rawa Mazowiecka

Informacja o numerach:
centrala: (46) 814-48-62
sekretariat: (46) 814-34-95
numer alarmowy czynny całą dobę:
609 733 252

W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia
lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

 

 Szanowni Państwo           

          Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej, zaprasza do składania ofert cenowych w ramach realizacji zadania pn: „Utworzenie punktu dydaktycznego pn. „Zielona Kraina” przy Przedszkolu Miejskim nr 2 „Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej”, wg umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Szczegółowym Zapytaniu Ofertowym

Serdecznie Zapraszamy na Dzień Otwarty naszego przedszkola.
Będziemy czekać na Was w środę 4 marca 2020 roku 
w godzinach 9.30-11.30

         W czasie odwiedzin będzie można zapoznać się z wystrojem sal, rozkładem zajęć w poszczególnych grupach oraz z aktualną ofertą przedszkola.

         Zapraszamy naszych nowych przedszkolaków do uczestnictwa w zabawach ruchowych integrujących grupę, zajęciach, zabawach swobodnych w kącikach zainteresowań, spacerach, zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

 

Szanowni Państwo

           Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 " Niezapominajka" ogłasza nabór do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

Dotyczy to tylko nowych dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

          Nabór do przedszkoli na terenie naszego miasta ma formę elektroniczną. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o składanie wniosków elektronicznych za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie: https://www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/  (wybór z menu po lewej stronie Nabór – kanał kandydata, kandydaci do oddziałów przedszkolnych wybierają aplikację Nabór do Przedszkoli).

Elektroniczna rekrutacja do przedszkola trwa od 2 marca 2020 roku od godziny 8.00

do 31 marca 2020 roku do godziny 15.00.

Dzieci uczęszczające już do naszego przedszkola będą zarejestrowane w systemie na podstawie deklaracji złożonych do 25 lutego 2020 roku

 1. Rekrutacja do przedszkola odbywa się raz w roku przy wykorzystaniu elektronicznego systemu naboru.
 2. Elektroniczny system naboru do przedszkoli na terenie Miasta Rawa Mazowiecka gwarantuje stosowanie jednolitych zasad zapisów i kryteriów przyjęcia dziecka do wybranego przedszkola.
 3. Elektroniczna rekrutacja do przedszkola trwa od 2 marca od godz. 8:00 do 31 marca do godz. 15:00 i obejmuje wprowadzanie danych dzieci do systemu oraz składanie papierowej wersji wniosku w siedzibie przedszkola pierwszego wyboru.
 4. Logowanie do systemu odbywa się poprzez stronę internetową www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/ Po zalogowaniu się do systemu należy wypełnić wniosek, a następnie wydrukować i podpisany dostarczyć wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów do siedziby przedszkola pierwszego wyboru.
 5. Rodzice, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać z komputera na terenie przedszkola lub pobrać papierową wersję wniosku w przedszkolu, wypełnić ją i po podpisaniu złożyć w siedzibie przedszkola pierwszego wyboru. Następnie dyrektor wprowadzi wniosek do systemu.
 6. Zarejestrowane w systemie naboru wnioski, zostaną przez system automatycznie uszeregowane zgodnie z kryteriami zawartymi w § 5 Regulaminu.
 7. Dyrektor odpowiada za sprawdzenie danych wpisanych przez rodziców do wniosku ze zgłoszeniem w systemie i wydaje rodzicom potwierdzenie przyjęcia dokumentu.
 8. Warunkiem otrzymania potwierdzenia przyjęcia wniosku jest złożenie przez rodziców dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata kryteriów określonych w Regulaminie.
 9. Brak dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów przez kandydata eliminuje przyznanie punktów przez komisję rekrutacyjną.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Regulaminie Rekrutacji

 Szanowni Państwo

          miło nam poinformować, iż nasze przedszkole jest laureatem Konkursu: "Nasze Ekologiczne Pracownie" organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dzięki dotacji, jaką otrzymamy od Funduszu zostanie utworzony przy Niezapominajce Punkt dydaktyczny: "Zielona Kraina".

WFOŚiGW przyznał nam dotację w wysokości: 42 120 zł, a całość projektu wyniesie około 46 800 zł.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo tutaj