Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do Niezapominajki! Wraz z nowym rokiem szkolnym część naszych przedszkolaków awansowała do starszych grup, aby tam po wakacjach przywitać się ze swoimi długo niewidzianymi kolegami, koleżankami i paniami.

Dwie grupy opuściły mury naszego przedszkola i rozpoczynają przygodę ze szkołą - życzymy Wam Kochani wielu sukcesów i nie zapomnijcie proszę o Niezapominajce.

Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Życzymy Wam szybkiej adaptacji, mamy nadzieję, że wkrótce za drzwiami będzie słychać tylko śmiech i wesołą zabawę.
A wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha!

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci wraz z Rodzicami na spotkanie informacyjno-adaptacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia 2021r. (wtorek) w godzinach 9.00 - 12.00. Spotkanie odbędzie się w mniejszych grupach, o dokładnej godzinie spotkania wychowawcy poinformują Państwa telefonicznie.

Drodzy Rodzice przypominamy o konieczności zakrycia ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.

Drodzy Rodzice

Od poniedziałku 2 sierpnia Niezapominajka rozpoczyna dyżur wakacyjny. Zapraszamy Przedszkolaki na świetną zabawę do Niezapominajki.

Nasze przedszkole wzięło udział w Pikniku Rodzinnym - Lato z Funduszami Europejskimi w Boguszycach. Niezapominajka reprezentowała Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i przedstawiła program artystyczny o tematyce ekologicznej ?? W rolę małych artystów wcieliła się grupa Słoneczek. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za udział w wydarzeniu. Dziękujemy także WFOŚiGW w Łodzi za zaproszenie i nagrody dla dzieci i przedszkola. Piknik ten był doskonałym podsumowaniem projektu: Zielona Kraina Niezapominajki

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Piknik Rodzinny - Lato z Funduszami Europejskimi

Niezapominajka na Dzień Dziecka zaprosiła do wspólnej zabawy EkoSkrzata z WFOŚiGW w Łodzi. Przedszkolaki oprowadziły Skrzata po naszej Zielonej Krainie, pokazały jak dbają o rośliny i zwierzęta, jak robią pomiary w stacji meteorologicznej. Dzieciom bardzo się spodobało, że mogły pobawić się w nauczycieli. Wspólnych zabaw z EkoSkrzatem nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Link do zdjęć: Dzień Dziecka z EkoSkrzatem

"Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
Że 15 maja, kiedy słońce świeci,
Prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki”

Nasze przedszkole Niezapominajka po raz kolejny obchodziło to wyjątkowe dla nas Święto. Dzień wcześniej dzieci przygotowywały niezapominajkowe prace, rozesłano po rożnych instytucjach w Rawie i po "Niezapominajkowych przedszkolach" w całej Polsce ulotkę, w której Niezapominajka zachęca do ochrony przyrody, a nasze Pszczółki w imieniu całego Przedszkola wybrały się do Urzędu Miasta, gdzie wręczyły Zastępcy Burmistrza bukiet niezapominajek. Na ogrodzeniu naszej placówki umieszczona została tablica ze zdjęciami z różnorodnych ekologicznych działań Niezapominajki.

W piątek w przedszkolu odbyła się główna część uroczystości gdzie przedszkolaki odśpiewały wspólnie hymn Niezapominajki i każda grupa zaprezentowała program artystyczny związany z ochroną przyrody. Wszystkie te działania związane są z realizacją projektu utworzenia punktu dydaktycznego: Zielona Kraina dofinansowanego z WFOŚiGW w Łodzi.

Zdjęcia z tej uroczystości możecie zobaczyć Państwo w naszej galerii a filmik z występów dzieci na naszym kanale na YouTube.

Link do filmiku: Święto Niezapominajki

Przedszkole Miejskie nr 2 ,,Niezapominajka”  z okazji swojego święta, zachęca do ochrony przyrody, segregacji śmieci, oszczędzania wody, energii i przypomina, że ,,Czyste, zdrowe środowisko to najlepsze uzdrowisko”. Dzieci z ,,Niezapominajki” uczą się dbać o środowisko w naszym ogrodzie dydaktycznym: „Zielona Kraina” zbudowanym dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Łodzi.

W naszej ,,Zielonej Krainie” zdobywamy umiejętności dotyczące pielęgnacji roślin, drzew, sadzenia i kompostowania. Organizujemy siedliska i budki dla ptaków i owadów, dokonujemy pomiarów w naszej stacji meteorologicznej.

Pozdrawiamy Was serdecznie i zachęcamy do wspólnego dbania o środowisko - Dyrekcja, Personel i Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 ,,Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej.

Drodzy Rodzice

Trwają prace nad utworzeniem nowej strony internetowej naszego przedszkola, przez co mniej publikujemy tu na tej witrynie. Abyście byli na bieżąco i wiedzieli co dzieje się w naszej placówce utworzyliśmy stronę Niezapominajki w mediach społecznościowych - na Facebooku. Zachęcamy do zaglądania na tą stronę, gdzie znajdziecie aktualności ze wszystkich grup.

Na Facebooku możecie nasz znaleźć jako RawskaNiezapominajka lub możecie skorzystać z linku poniżej.
Strona Rawskiej Niezapominajki na Facebooku

Drodzy Rodzice!

Informujemy Państwa, że 14 kwietnia opublikowane zostały listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w naborach do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
          W związku z tym można składać oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego, które są dostępne w plikach do pobrania w Aplikacji Nabór.
          Podpisane oświadczenie należy złożyć do placówki, do której zostało zakwalifikowane Państwa dziecko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 kwietnia 2021 r. do godz. 15.00.
Niezłożenie oświadczenia będzie powodowało, że dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola/oddziału przedszkolnego.