rainbow

 Szanowni Państwo

           Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 " Niezapominajka" informuje, iż rusza nabór do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

          Nabór do przedszkoli na terenie naszego miasta ma formę elektroniczną. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o składanie wniosków elektronicznych za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie: https://www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/  (wybór z menu po lewej stronie Nabór – kanał kandydata, kandydaci do oddziałów przedszkolnych wybierają aplikację Nabór do Przedszkoli).

Elektroniczna rekrutacja do przedszkola trwa od 1 marca 2021  do 1 kwietnia 2021 roku

          Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych będzie prowadzona zgodnie z poniższym harmonogramem:
01.03 – 01.04 - złożenie wniosku o przyjęcie,
do 13.04 - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną,
14.04 - podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
14.04 – 23.04 – złożenie przez rodzica kandydata oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/szkoły podstawowej
27.04 - podanie do wiadomości publicznej listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Dzieci uczęszczające już do naszego przedszkola będą zarejestrowane w systemie na podstawie złożonych deklaracji o kontynuowaniu nauki.
Deklaracje te należy złożyć do 26 lutego 2021 roku

Więcej informacji o naborze do szkół i przedszkoli znajdziecie Państwo na stornie:
Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka

Drodzy Rodzice

Niezapominajka jak co roku grała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udało nam się dzięki Waszej pomocy i szczodrości zebrać 522,03 zł

Dziękujemy Wam Kochani za okazane serce i za to, że zawsze możemy na Was liczyć

Drodzy Rodzice

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek na co należy zwrócić uwagę, aby Wasze dziecko było bezpieczne w sieci. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Dzień Bezpiecznego Internetu w Niezapominajce

Drodzy Rodzice

Niezapominajka co roku gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w tym roku oczywiście też. "Finał z głową” – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez WOŚP. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 
Osoby, które mają Wielkie Serducha mogą wesprzeć WOŚP. Puszka i serduszka znajdują się przy wejściu do przedszkola.
Prosimy Kochani o Wasze wsparcie.

Dziękujemy

Drodzy Rodzice
Dnia 29 stycznia (piątek) 2021 roku odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy.
Z powodu pandemii każda grupa będzie bawiła się w swojej sali.
Bardzo prosimy o przygotowanie strojów karnawałowych dla dziecka.
Dziękujemy

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola

Składamy najserdeczniejsze życzenia, by w tym wyjątkowym okresie w Państwa domach
nie zabrakło wzajemnego zrozumienia,
rodzinnego ciepła i prawdziwej miłości.
By nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
przyniosły radość z tego co jest, nadzieję na to,
co przed nami.
Kolejny zaś Rok 2021 niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

KOCHANI RODZICE!

          Serdecznie dziękujemy za udział w akcji Szlachetna Paczka organizowanej w naszym Przedszkolu. Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Wam osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas. Jeszcze raz dziękujemy, że możemy liczyć na wasze dobre serca. Poniżej publikujemy sprawozdanie z przekazania paczek rodzinie.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

          Pan Antoni nie ma telefonu, więc nie mogliśmy poinformować go o naszym przyjeździe. Z tego powodu wizyta wolontariuszy była dla niego pewnym zaskoczeniem. Wnieśliśmy do jego domu paczki. Pomogliśmy mu je otwierać. Bardzo się cieszył z żywności. Mówił, że będzie miał teraz co jeść i chyba na rok mu to wystarczy. Zupełnie nie spodziewał się książek, które przypadły mu do gustu. Najbardziej podobały mu się mop i odkurzacz, pokazywaliśmy mu jak się ich używa. Pościel, poszwy od razu położył na łóżku. Gdy zobaczył ilość słodkości, radował się jak dziecko. Założył kurtkę i buty i do końca naszej wizyty ich nie zdjął. Mówił, że są idealne. Drugie buty również bardzo przypadły mu do gustu. Ubrania, czapka, szalik, piżama bardzo mu się podobały. Żartował mówiąc "czy ja zdążę do świąt to wszystko poukładać i posegregować?"

Słowo od Rodziny

Proszę podziękować darczyńcy i życzyć mu dobrych, zdrowych Świąt.

Słowo od Wolontariusza

          Z całego serca pragnę Wam podziękować za wysiłek, dary, życzliwość, które zostaną w domu moich paczkowych podopiecznych, nie tylko na święta, nie tylko na najbliższy rok, ale na zawsze, w ich wspomnieniach, myślach, w sercu. Wesołych świąt! Bez zmartwień, z barszczem, z grzybami, z karpiem, z gościem, co niesie szczęście! Czeka nań przecież miejsce. Wesołych świąt! A w święta, niech się snuje kolęda. I gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie. Wesołych świąt! A z Gwiazdką! - Pod świeczek łuną jasną, życzcie sobie jak najwięcej - zwykłego, ludzkiego szczęścia!

Fotorelacje z pakowania paczki możecie znaleźć w naszej galerii.

 

Drodzy Rodzice i Dzieci

          Nasze przedszkole już po raz kolejny przyłączyło się do akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, a także budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

KOCHANI RODZICE!

          Nasze przedszkole po raz dziewiąty przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej także na terenie naszego miasta. Po przeczytaniu opisów rodzin wybraliśmy jedną z nich. W związku z tym, będziemy zbierać dobrowolne datki pieniężne oraz różnego rodzaju produkty dla wybranej przez nas rodziny - puszka i pudełko na produkty znajdują się przy wejściu do przedszkola. Lista produktów, które można przynieść oraz opis rodziny znajdują się na drzwiach wejściowych do przedszkola i poniżej.

Akcja będzie trwała od poniedziałku 16 listopada 2020 roku

do czwartku 10 grudnia 2020 roku

Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji – pomóż przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom!

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie Państwo:

  • na stronie: www.szlachetnapaczka.pl
  • potrzeby wybranej przez nas rodziny
  • u koordynatora akcji w naszym przedszkolu - Zofii Krakowiak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Rodzice i Dzieci

          Zachęcamy Was do udziału w Jesiennym konkursie fotograficznym: "Bliżej Natury". Wystarczy, że zrobicie zdjęcie przedstawiające piękno jesiennej przyrody i wyślecie je do nas. Zachęcamy Was do robienia zdjęć w przedszkolnym ogrodzie, w naszej Zielonej Krainie Niezapominajki. Zapoznajcie się z regulaminem Konkursu.

Jesienny konkurs fotograficzny „Bliżej natury”

CELE KONKURSU:

• Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.
• Zachęcanie Rodzin do wspólnego spędzania czasu.
• Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym.
• Uświadomienie dzieciom faktu, że fotografie stanowią wspaniałą formę dokumentowania różnych wydarzeń i ciekawych obiektów, także przyrodniczych.

ORGANIZATOR KONKURSU:

• Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 2 „Niezapominajka” – grupa Motylki

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

• Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych (3 – 5lat)
• Zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie zdjęcia (samodzielnie lub przy pomocy starszego członka rodziny), na którym będzie uwieczniony krajobraz jesienny.
• Zdjęcie powinno być zdjęciem autorskim!
• Format zdjęcia – dowolny.
• Zdjęcia prosimy przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Do każdego zdjęcia powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, nazwa grupy, do której dziecko chodzi.
• Każdy uczestnik konkursu przesyła tylko jedno zdjęcie.
• Prace prosimy przesyłać do 25 listopada 2020 roku.
• Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy.