rainbow

    Drodzy Rodzice

          Rada Rodziców naszego Przedszkola z nadesłanych ofert ubezpieczeń wybrała ofertę firmy: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Ubezpieczenie NNW firmy Compensa dzieci i młodzieży szkolnej jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Rodzice/prawni opiekunowie mogą indywidualnie skorzystać z ofert przygotowanych przez agentów ubezpieczeniowych, czy zakłady ubezpieczeń. Kwestie ubezpieczenia NNW dzieci załatwiają indywidualnie.

          Rodzice, którzy chcą skorzystać z oferty wybranej przez Radę Rodziców muszą udać się na stronę: szkola.compensa.pl a następnie wpisać hasło, które przesłaliśmy Państwu poprzez serwis iPrzedszkole.

          Następnie należy wybrać opcję ubezpieczenia - składka 43 zł wprowadzić dane i dokonać płatności. Osoby nieposiadające konta bankowego, mogą dokonywać płatności za ubezpieczenie w sekretariacie przedszkola.

          Więcej informacji o ubezpieczeniu znajdziecie Państwo w Opisie Zakresu Ubezpieczenia w zakładce Dokumenty.

Drodzy Rodzice

zachęcamy do udziału w Konkursie plastyczno-technicznym dla dzieci i rodziców: „Eko-zabawka”


CELE KONKURSU:
- pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,
- rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
- rozwijanie zdolności manualnych,
- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno – technicznych.

ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i rodziców ze wszystkich grup przedszkolnych.
2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika.
3. Prace należy wykonać w domu zrobić zdjęcie i przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Zdjęcia prac opisane: imię i nazwisko, wiek i grupa przedszkolna należy przesłać do dnia 17 października 2020 r.

Dla wszystkich uczestników przewidujemy nagrody.

 

    Rolniku wypełnij swój obowiązek i weź udział w spisie!  

          Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – 1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju.

Więcej informacji na temat Spisu Rolnego znajdziecie Państwo tutaj.

 Szanowni Państwo

Nasza Zielona Kraina już jest, a jak wygląda możecie dokładnie obejrzeć w galerii.

  

    

          Od rozpoczęcia roku szkolnego realizowane już są działania na punkcie według opracowanego harmonogramu działań ekologicznych. Będziemy Was o nich informować na bieżąco.

Drodzy Rodzice

          Pierwszego września powitamy nasze Przedszkolaki w Niezapominajce. Przygotowując się do nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy już wdrażanie nowych procedur, które pomogą nam w spełnieniu wszystkich wymagań Ministerstwa Edukacji Narodowej i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego a dzieciom w stopniowym przyzwyczajeniu się do nowych zaleceń.

W związku z tym chcemy przekazać Państwu najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku szkolnego.

 • Rok szkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30-17:30.
 • Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola. Wyjątek stanowi wejście na teren placówki rodziców z dziećmi nowoprzyjętymi do przedszkola oraz w celu załatwienia spraw bezpośrednio u  dyrektora.
 • Rodzice dzieci nowoprzyjętych będą mogli wejść na teren placówki przez  pierwsze dwa tygodnie września tj. w okresie adaptacyjnym dzieci.
 • Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos.
 • Przy oczekiwaniu na wejście do przedszkola  należy zachować bezpieczną odległość.

W związku z powyższym od godz. 6.30:

 • Dzieci, które już uczęszczały do naszego przedszkola w ubiegłym roku szkolnym, po zmierzeniu temperatury przejmowane są od rodzica przez dyżurującego pracownika, który pomoże dziecku w czynnościach samoobsługowych w szatni i zaprowadzi do odpowiedniej sali.
 • Rodzic z nowoprzyjętym dzieckiem kieruje się do szatni, rozbiera dziecko i przekazuje do odpowiedniej grupy. Rodzic zobowiązany jest do osłonięcia nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.
 • Rodzic z placówki wychodzi wyjściem bocznym (ewakuacyjnym).
 • Ta sama zasada obowiązuje podczas odbioru dziecka z placówki. 
 • Prosimy aby rano dzieci były przyprowadzane do godziny 9.00.

          W związku z ograniczoną możliwością wstępu na teren przedszkola, ograniczona zostanie też możliwość kontaktu bezpośredniego z nauczycielem w grupie. Bardzo prosimy o kontaktowanie się z wychowawczyniami grup poprzez komunikator iPrzedszkole, telefonicznie lub po wcześniejszym ustaleniu bezpośrednio na terenie przedszkola.

          Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu będą przyjmowane do 15 dnia każdego miesiąca:

 • przelewem na indywidualne konto poprzez elektroniczny system iPrzedszkole,
 • wpłaty gotówkowe u intendenta przedszkola w miesiącu wrześniu w godzinach 9:00-10:00 oraz 14:00-16:00 lub po zgłoszeniu pracownikowi dyżurującemu w szatni (dotyczy szczególnie rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną).
 • wpłaty gotówkowe przyjmowane będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – (46 814 47 34).

          Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej. Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury, itp).

          Aktualne procedury, oświadczenia i zgody na pomiar temperatury znajdziecie Państwo w zakładce Dokumenty. Prosimy aby rodzice dzieci uczęszczających już w ubiegłym roku do przedszkola pobrali dokumenty niezbędne na początek roku szkolnego i przynieśli je wypełnione do przedszkola. Te dokumenty to:

Za utrudnienia przepraszamy, ale wszystko to ma służyć bezpieczeństwu nas wszystkich!

  Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci trzyletnie wraz z Rodzicami na spotkanie informacyjno-adaptacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia 2020r. (poniedziałek) w godzinach ustalonych telefonicznie z wychowawcami.

Drodzy Rodzice przypominamy o konieczności zakryciu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.

Wychowawczynie Krasnoludków i Żabek

 

Zapraszam do zaglądania podczas wakacji na stronę:

Katecheza Przedszkolaka

Drodzy Rodzice

          Przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu trwa od 01.08 do 31.08. 2020 r. W tym okresie możecie Państwo zapisać dziecko na dyżur do przedszkola nr 3 "Bajkowy Zakątek". Aby to zrobić należy pobrać z naszego przedszkola dokumenty i najpóźniej do dnia 27.07. 2020 r. oddać wypełnione do przedszkola „Niezapominajka”.

        Przypominam, że ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zajęcia opiekuńcze w okresie lipca i sierpnia odbywać się będą wyłącznie dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki.

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

  Szanowni Rodzice

          Na poniedziałek 25.05.2020r. zaplanowane zostało otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki. W związku z tym  rodzic przynajmniej na dwa dni przed planowanym powrotem dziecka do przedszkola drogą telefoniczną (46-814-47-34), e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez komunikator iPrzedszkole uzgadnia z dyrektorem termin powrotu dziecka do przedszkola. Rodzic ma obowiązek wcześniej wypełnić przesłany przez komunikator iPrzedszkole druk  zgody na pomiar temperatury dziecka, ankietę informacyjną oraz oświadczenie rodzica i zapoznać się z obowiązującymi procedurami zamieszczonymi na naszej stronie.

          Przed wejściem do budynku przedszkola rodzic dezynfekuje ręce i sygnalizuje przyprowadzenie dziecka poprzez dzwonek. Personel przedszkola odbiera dziecko od rodzica w wejściu, dokonuje pomiaru temperatury, rozbiera je w wyznaczonym miejscu i odprowadza do grupy. Nauczyciel danej grupy udaje się z dzieckiem do łazienki w celu dokładnego umycia rąk. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana wg procedur opracowanych przez dyrektora przedszkola zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i pozytywnie zaopiniowanych przez PSSE w Rawie Mazowieckiej.

          W przedszkolu na dzień dzisiejszy  przygotowano po  dwie sale, w których może każdorazowo przebywać do 12 dzieci pod opieką wyznaczonych nauczycieli i pracownika obsługi. Na chwilę obecną według deklaracji rodziców zgłoszonych mamy 17 dzieci. Do każdej grupy przypisani są ci sami opiekunowie przez okres dwóch tygodni. Dodatkowo w placówce przygotowano izolatkę.

          Dziecko nie powinno przynosić do placówki żadnych przedmiotów i zabawek. Nie może też zabrać  z przedszkola żadnych przedmiotów. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną a także z infekcją typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała. Personel przedszkola wyposażony będzie w środki ochrony osobistej: przyłbice, rękawiczki, maseczki. Sale dla dzieci wyposażone będą tylko w te zabawki i pomoce, które można na bieżąco dezynfekować (ozonator, płyny dezynfekcyjne).

          Jako dyrektor przedszkola  dołożę wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo na ryzyko zakażenia wirusem, jednocześnie proszę Rodziców o rozważne korzystanie z otwartego  przedszkola  i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez Przedszkole. Jednocześnie nadal prowadzona będzie przez nauczycieli  zdalna edukacja dla wszystkich dzieci poprzez komunikator platformy iPrzedszkole i stronę internetową przedszkola.

 Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami. Oto one:

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

PSZCZÓŁKI zapraszają Wszystkie Niezapominajkowe przedszkolaki:

Kochane Dzieci! 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II ❤

Pięknym znakiem Naszego uczestnictwa w obchodach 100. urodzin Karola Wojtyły będzie wykonanie urodzinowej laurki ❤

Będzie to również znakomita okazja do czytania najmłodszym opowiadań związanych z historią i dzieciństwem małego Lolka.

Na zdjęcia laurek czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

A te, które już dotarły możecie obejrzeć w galerii

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II ciocia Basia katechetka przygotowała coś dla dzieci. Zajrzyjcie do aktualności poszczególnych grup.

Zapraszamy