rainbow

          Nasze przedszkole wzięło udział w Pikniku Rodzinnym - Lato z Funduszami Europejskimi w Boguszycach. Niezapominajka reprezentowała Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i przedstawiła program artystyczny o tematyce ekologicznej ?? W rolę małych artystów wcieliła się grupa Słoneczek. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich Rodzicom za udział w wydarzeniu. Dziękujemy także WFOŚiGW w Łodzi za zaproszenie i nagrody dla dzieci i przedszkola. Piknik ten był doskonałym podsumowaniem projektu: Zielona Kraina Niezapominajki

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: Piknik Rodzinny - Lato z Funduszami Europejskimi

 

          Niezapominajka na Dzień Dziecka zaprosiła do wspólnej zabawy EkoSkrzata z WFOŚiGW w Łodzi. Przedszkolaki oprowadziły Skrzata po naszej Zielonej Krainie, pokazały jak dbają o rośliny i zwierzęta, jak robią pomiary w stacji meteorologicznej. Dzieciom bardzo się spodobało, że mogły pobawić się w nauczycieli. Wspólnych zabaw z EkoSkrzatem nie było końca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Link do zdjęć: Dzień Dziecka z EkoSkrzatem

"Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,
Że 15 maja, kiedy słońce świeci,
Prawda to święta, to nie są bajki,
obchodzimy Święto Niezapominajki”

 

       Nasze przedszkole Niezapominajka po raz kolejny obchodziło to wyjątkowe dla nas Święto. Dzień wcześniej dzieci przygotowywały niezapominajkowe prace, rozesłano po rożnych instytucjach w Rawie i po "Niezapominajkowych przedszkolach" w całej Polsce ulotkę, w której Niezapominajka zachęca do ochrony przyrody, a nasze Pszczółki w imieniu całego Przedszkola wybrały się do Urzędu Miasta, gdzie wręczyły Zastępcy Burmistrza bukiet niezapominajek. Na ogrodzeniu naszej placówki umieszczona została tablica ze zdjęciami z różnorodnych ekologicznych działań Niezapominajki.

     W piątek w przedszkolu odbyła się główna część uroczystości gdzie przedszkolaki odśpiewały wspólnie hymn Niezapominajki i każda grupa zaprezentowała program artystyczny związany z ochroną przyrody. Wszystkie te działania związane są z realizacją projektu utworzenia punktu dydaktycznego: Zielona Kraina dofinansowanego z WFOŚiGW w Łodzi.

     Zdjęcia z tej uroczystości możecie zobaczyć Państwo w naszej galerii a filmik z występów dzieci na naszym kanale na YouTube.

 

Link do filmiku: Święto Niezapominajki

       

     Przedszkole Miejskie nr 2 ,,Niezapominajka”  z okazji swojego święta, zachęca do ochrony przyrody, segregacji śmieci, oszczędzania wody, energii i przypomina, że ,,Czyste, zdrowe środowisko to najlepsze uzdrowisko”. Dzieci z ,,Niezapominajki” uczą się dbać o środowisko w naszym ogrodzie dydaktycznym: „Zielona Kraina” zbudowanym dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Łodzi.

     W naszej ,,Zielonej Krainie” zdobywamy umiejętności dotyczące pielęgnacji roślin, drzew, sadzenia i kompostowania. Organizujemy siedliska i budki dla ptaków i owadów, dokonujemy pomiarów w naszej stacji meteorologicznej.

     Pozdrawiamy Was serdecznie i zachęcamy do wspólnego dbania o środowisko - Dyrekcja, Personel i Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 ,,Niezapominajka” w Rawie Mazowieckiej.

 

 Drodzy Rodzice

           Trwają prace nad utworzeniem nowej strony internetowej naszego przedszkola, przez co mniej publikujemy tu na tej witrynie. Abyście byli na bieżąco i wiedzieli co dzieje się w naszej placówce utworzyliśmy stronę Niezapominajki w mediach społecznościowych - na Facebooku. Zachęcamy do zaglądania na tą stronę, gdzie znajdziecie aktualności ze wszystkich grup.

Na Facebooku możecie nasz znaleźć jako RawskaNiezapominajka lub możecie skorzystać z linku poniżej.
Strona Rawskiej Niezapominajki na Facebooku

Zapraszamy

Drodzy Rodzice!

          Informujemy Państwa, że 14 kwietnia opublikowane zostały listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w naborach do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
          W związku z tym można składać oświadczenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego, które są dostępne w plikach do pobrania w Aplikacji Nabór.
          Podpisane oświadczenie należy złożyć do placówki, do której zostało zakwalifikowane Państwa dziecko w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 kwietnia 2021 r. do godz. 15.00.
Niezłożenie oświadczenia będzie powodowało, że dziecko nie zostanie przyjęte do przedszkola/oddziału przedszkolnego.

          Z okazji Światowego Dnia Zdrowia składamy Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia wyrazy uznania i wdzięczności, za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza w tak trudnym momencie, w jakim się teraz znajdujemy. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i profesjonalne podejście do chorych i cierpiących.

          Życzymy Wszystkim Pracownikom naszego rawskiego Szpitala i ich bliskim przede wszystkim zdrowia, a także wytrwałości, wiary w przyszłość i w drugiego człowieka. Niech Ci, których na co dzień spotykacie na swojej drodze, odwdzięczają się życzliwością i serdecznością.

 

Takie życzenia od Niezapominajki otrzymali pracownicy rawskiego Szpitala Św. Ducha

a dzieci z grupy Krasnoludków i Żabek przygotowały dla nich laurki.

 

DZIĘKUJEMY

#sercedlamedyka

 

 

Drodzy Rodzice i Dzieci

          Zachęcamy Was do udziału w Wosennym konkursie fotograficznym: "Bliżej Natury". Wystarczy, że zrobicie zdjęcie przedstawiające piękno wiosennej przyrody i wyślecie je do nas. Zachęcamy Was do robienia zdjęć w przedszkolnym ogrodzie, w naszej Zielonej Krainie Niezapominajki. Zapoznajcie się z regulaminem Konkursu.

Wiosenny konkurs fotograficzny „Bliżej natury”

CELE KONKURSU:

• Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.
• Zachęcanie Rodzin do wspólnego spędzania czasu.
• Rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym środowiskiem przyrodniczym w aktualnej porze roku.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym.
• Uświadomienie dzieciom faktu, że fotografie stanowią wspaniałą formę dokumentowania różnych wydarzeń i ciekawych obiektów, także przyrodniczych.

ORGANIZATOR KONKURSU:

• Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 2 „Niezapominajka” – grupa Słoneczka

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

• Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych (3 – 5lat)
• Zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie zdjęcia (samodzielnie lub przy pomocy starszego członka rodziny), na którym będzie uwieczniony krajobraz budzącej się kolorowej wiosny.
• Zdjęcie powinno być zdjęciem autorskim!
• Format zdjęcia – dowolny.
• Zdjęcia prosimy przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Do każdego zdjęcia powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, nazwa grupy, do której dziecko chodzi.
• Każdy uczestnik konkursu przesyła tylko jedno zdjęcie.
• Prace prosimy przesyłać do 30 kwietnia 2021 roku.
• Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy.