rainbow

 

Zapraszam do zaglądania podczas wakacji na stronę:

Katecheza Przedszkolaka

Drodzy Rodzice

          Przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu trwa od 01.08 do 31.08. 2020 r. W tym okresie możecie Państwo zapisać dziecko na dyżur do przedszkola nr 3 "Bajkowy Zakątek". Aby to zrobić należy pobrać z naszego przedszkola dokumenty i najpóźniej do dnia 27.07. 2020 r. oddać wypełnione do przedszkola „Niezapominajka”.

        Przypominam, że ze względu na sytuację epidemiczną w kraju zajęcia opiekuńcze w okresie lipca i sierpnia odbywać się będą wyłącznie dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki.

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

  Szanowni Rodzice

          Na poniedziałek 25.05.2020r. zaplanowane zostało otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki. W związku z tym  rodzic przynajmniej na dwa dni przed planowanym powrotem dziecka do przedszkola drogą telefoniczną (46-814-47-34), e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez komunikator iPrzedszkole uzgadnia z dyrektorem termin powrotu dziecka do przedszkola. Rodzic ma obowiązek wcześniej wypełnić przesłany przez komunikator iPrzedszkole druk  zgody na pomiar temperatury dziecka, ankietę informacyjną oraz oświadczenie rodzica i zapoznać się z obowiązującymi procedurami zamieszczonymi na naszej stronie.

          Przed wejściem do budynku przedszkola rodzic dezynfekuje ręce i sygnalizuje przyprowadzenie dziecka poprzez dzwonek. Personel przedszkola odbiera dziecko od rodzica w wejściu, dokonuje pomiaru temperatury, rozbiera je w wyznaczonym miejscu i odprowadza do grupy. Nauczyciel danej grupy udaje się z dzieckiem do łazienki w celu dokładnego umycia rąk. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana wg procedur opracowanych przez dyrektora przedszkola zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i pozytywnie zaopiniowanych przez PSSE w Rawie Mazowieckiej.

          W przedszkolu na dzień dzisiejszy  przygotowano po  dwie sale, w których może każdorazowo przebywać do 12 dzieci pod opieką wyznaczonych nauczycieli i pracownika obsługi. Na chwilę obecną według deklaracji rodziców zgłoszonych mamy 17 dzieci. Do każdej grupy przypisani są ci sami opiekunowie przez okres dwóch tygodni. Dodatkowo w placówce przygotowano izolatkę.

          Dziecko nie powinno przynosić do placówki żadnych przedmiotów i zabawek. Nie może też zabrać  z przedszkola żadnych przedmiotów. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną a także z infekcją typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała. Personel przedszkola wyposażony będzie w środki ochrony osobistej: przyłbice, rękawiczki, maseczki. Sale dla dzieci wyposażone będą tylko w te zabawki i pomoce, które można na bieżąco dezynfekować (ozonator, płyny dezynfekcyjne).

          Jako dyrektor przedszkola  dołożę wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo na ryzyko zakażenia wirusem, jednocześnie proszę Rodziców o rozważne korzystanie z otwartego  przedszkola  i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez Przedszkole. Jednocześnie nadal prowadzona będzie przez nauczycieli  zdalna edukacja dla wszystkich dzieci poprzez komunikator platformy iPrzedszkole i stronę internetową przedszkola.

 Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami. Oto one:

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

PSZCZÓŁKI zapraszają Wszystkie Niezapominajkowe przedszkolaki:

Kochane Dzieci! 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II ❤

Pięknym znakiem Naszego uczestnictwa w obchodach 100. urodzin Karola Wojtyły będzie wykonanie urodzinowej laurki ❤

Będzie to również znakomita okazja do czytania najmłodszym opowiadań związanych z historią i dzieciństwem małego Lolka.

Na zdjęcia laurek czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

A te, które już dotarły możecie obejrzeć w galerii

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II ciocia Basia katechetka przygotowała coś dla dzieci. Zajrzyjcie do aktualności poszczególnych grup.

Zapraszamy

  Szanowni Rodzice

         Poniżej przedstawiamy opracowane procedury organizacji pobytu w przedszkolu w związku z Covid-19. Procedury te są zgodne z wytycznymi GIS i zostały pozytywnie zaopiniowane przez PSSE w Rawie Mazowieckiej. Będą one obowiązywały od momentu otwarcia przedszkola, o którym zadecyduje Burmistrz Piotr Irla.

 Bardzo prosimy o zapoznanie się z tymi procedurami. Oto one:

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

  Szanowni Rodzice

         Informuję, iż Przedszkole Miejskie nr 2 "Niezapominajka" nie rozpocznie działalności od 18.05.2020 r., (poniżej komunikat Burmistrza Miasta). O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować.

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA

w sprawie przedłużenia zamknięcia żłobka miejskiego oraz placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Rawa Mazowiecka

Informuję, że ze względu na trwającą pandemię COVID-19, działalność:

- Żłobka Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi „Tuptuś” w Rawie Mazowieckiej;

- przedszkoli miejskich, dla których organem prowadzącym jest Miasto Rawa Mazowiecka

- oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Rawa Mazowiecka

pozostaje zawieszona do 24 maja 2020 r.

          Decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo zarówno najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak również osób sprawujących nad nimi opiekę w żłobku oraz placówkach oświatowych na terenie Rawy Mazowieckiej.

         W naszych placówkach trwają działania organizacyjne, które mają na celu zapewnienie dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa. Placówki są w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, z którą uzgadniane są zasady bezpiecznego ich otwarcia i działania.

          Województwo łódzkie należy do 5 regionów w kraju o największej liczbie zachorowań na COVID-19. Ponadto sąsiaduje z województwami, w których mieszka najwięcej osób zarażonych koronawirusem, tj. z województwem śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Mając powyższe na uwadze informuję, że dalsze decyzje odnośnie do otwarcia rawskich placówek oświatowych będą podejmowane w oparciu o oficjalne komunikaty dotyczące sytuacji epidemicznej w Rawie Mazowieckiej i w kraju oraz o informacje o znoszeniu kolejnych obostrzeń w naszym codziennym funkcjonowaniu. 

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

NIEZAPOMINAJKA OBCHODZI DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO

          Nasze przedszkolaki nie zapomniały o Niezapominajce. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały Niezapominajce laurki, które możecie oglądać w galerii.

          Dzieci z grupy Pszczółek przygotowały specjalna niespodziankę. Zobaczcie sami:

Zapraszamy do oglądania

          15 maja w piątek obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki i święto naszego przedszkola. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „Niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka.

          W poprzednich latach nasze przedszkole hucznie obchodziło to święto, każda grupa przygotowywała program artystyczny związany z pięknem polskiej przyrody. W tym roku nie możemy jednak wspólnie świętować, ale chcemy abyście pamiętali nadal o Niezapominajce i o tym co symbolizuje.

          Zachęcamy Wszystkie Przedszkolaki wraz z rodzinami do wykonania "Niezapominajki" dowolną techniką - może to być rysunek, forma przestrzenna, albo możecie po prostu ubrać się w niezapominajkowe kolory, następnie zróbcie sobie zdjęcie z pracą bądź w przebraniu i przyślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na wasze zdjęcia czekamy do 16 maja 2020.

          Pokażcie proszę, że "Niezapominajka to jedna rodzinka, mały czy duży, chłopczyk czy dziewczynka..."   

Szanowni Państwo 

           Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli trwa.

Na wnioski nowych przedszkolaków czekamy od 11 maja do 12 czerwca 2020.

Zapraszamy do Niezapominajki

          Nabór do przedszkoli na terenie naszego miasta ma formę elektroniczną. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o składanie wniosków elektronicznych za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie: Edukacja Rawa Mazowiecka lub za pośrednictwem tego linku: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/rawamazowiecka/News 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Regulaminie Rekrutacji

  Szanowni Rodzice

          Poniżej zamieszczam informację ze strony Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka dotyczącą przewidywanego terminu otwarcia przedszkoli i innych instytucji. 
           "Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Burmistrz Piotr Irla odbył dziś (4 maja) spotkania z dyrektorami rawskich placówek oświatowych oraz kultury. Szczegółowo przeanalizowano sytuację każdej z jednostek, skonfrontowano ją z wytycznymi ministerstw i GISu, zapoznano się także z aktualną sytuacją epidemiczną w mieście.

          Na tej podstawie burmistrz wskazał daty możliwego otwarcia placówek. I tak:
- 18 maja: otwarcie żłobka, przedszkoli i klas przedszkolnych w szkołach podstawowych;
- 11 maja: otwarcie miejskiej biblioteki i rawskiego muzeum. 
         
          Do tego czasu dyrektorzy placówek opracują dokładne procedury pobytu dzieci i opieki nad nimi w naszych obiektach oraz zasady korzystania z biblioteki i muzeum. Będziemy o nich informować i przekazywać Państwu zasady reżimu sanitarnego,wdrożonego przez daną jednostkę. Podane daty mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w mieście ulegnie w sposób istotny pogorszeniu. 
         
          W przypadku żłobka i przedszkoli pierwszeństwo opieki - tak jak mówią wytyczne ministerialne - będą miały dzieci rodziców, którzy z racji wykonywanego zawodu znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, a także użytkowników instytucji kultury. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo, również naszych pracowników, na ryzyko zarażenia koronawirusem. Jednocześnie będziemy prosić Państwa o rozważne korzystanie z otwieranych przez nas obiektów i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez każdą z naszych instytucji".

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka