KOCHANI RODZICE!

Nasze przedszkole po raz siódmy przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej także na terenie naszego miasta. Po przeczytaniu opisów rodzin wybraliśmy jedną z nich. W związku z tym, będziemy zbierać dobrowolne datki pieniężne oraz różnego rodzaju produkty dla wybranej przez nas rodziny. Lista produktów, które można przynieść do przedszkola oraz opis rodziny znajdują się u wychowawczyń, w kącikach informacyjnych dla rodziców i poniżej.

Akcja będzie trwała od 19.XI.2018 do 07.XII.2018 roku

Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji – pomóż przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom!

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie Państwo:

• na stronie: www.szlachetnapaczka.pl
  • potrzeby wybranej przez nas rodziny
  • u koordynatora akcji w naszym przedszkolu - Zofii Krakowiak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole dołączyło do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą: „Przywróćmy dzieciom uśmiech” organizowanej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka.

Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka - zapewnieniu dzieciom opieki w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących w normalnej rodzinie. Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że dzieci poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregowania odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.

Prosimy Państwa o pomoc swoim dzieciom w segregowaniu, gromadzeniu i przynoszeniu do przedszkola makulatury. Ze względu na wymagania firmy odbierającej, prosimy o przynoszenie tzw. makulatury gazetowej, czyli niepotrzebnych gazet, czasopism, zużytych zeszytów i luźnych kartek papieru oraz ewentualnie książek bez twardych okładek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

W razie pytań proszę zgłaszać się do koordynatora akcji w naszym przedszkolu – Zofii Krakowiak

Drodzy Rodzice

Informujemy, iż nasze przedszkole dysponuje wolnymi miejscami dla dzieci 4 i 5-letnich w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkich zainteresowanych rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko uczęszczało do naszej placówki prosimy o kontakt.

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci trzyletnie wraz z rodzicami na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia 2018r. (piątek) w godzinach 10.00 – 12.00.

Wychowawczynie Krasnoludków i Żabek

Drodzy Rodzice

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole wygrało w plebiscycie na Przedszkole Roku 2018 zorganizowanym przez Dziennik Łódzki. Gratulujemy także naszym pedagogom - pani Halinie Kłos i Annie Gos, które zajęły wysokie miejsca w plebiscycie na Najlepszego Nauczyciela w Powiecie Rawskim.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane głosy na naszą placówkę i na nauczycieli. Szczególne podziękowania należą się pani Sylwii Jasnowskiej - Pełka, która to zgłosiła nasze przedszkole i promowała akcję w mediach społecznościowych. Dziękujemy także rodzicom z grupy Motylków.

Drodzy Rodzice

Informujemy, że od 25 czerwca 2018 roku do 20 lipca 2018 roku nasza placówka będzie nieczynna z powodu urlopu. W tym czasie dyżur pełnić będzie Przedszkole Miejskie nr 1 "Tęczowa Jedyneczka" i Przedszkole Miejskie nr 3 "Bajkowy Zakątek".

Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko na dyżur wakacyjny do innego przedszkola prosimy o zgłaszanie się do Pani intendent w celu wypełnienia karty wakacyjnej.

Drodzy Rodzice

Dziennik Łódzki zorganizował plebiscyt na Przedszkole Roku 2018 i nasza placówka została zgłoszona do tego plebiscytu. Głosowanie będzie trwało do środy 13 czerwca 2018 roku. Możecie Państwo oddawać głosy na nasze przedszkole poprzez wysłanie SMS pod numer 72355 o treści PM.366

Aktualne wyniki Plebiscytu znajdziecie Państwo TUTAJ

Zachęcamy do głosowania

Już po raz czwarty w naszym przedszkolu odbędą się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Rozpoczną się one w niedzielę 25 lutego 2018 roku uroczystą Mszą Św. w "Małym Kościółku" o godz. 11.30, podczas której dzieci z naszego przedszkola otrzymają specjalne Błogosławieństwo. Następnie w dniach 26.02 - 02.03 2018 roku dalsze uroczystości odbywać się będą w przedszkolu. Hasło tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej brzmi następująco: "Chłopcy i Dziewczynki dobre serca mają, chłopcy i dziewczynki chętnie pomagają".