rainbow

KOCHANI RODZICE!

          Nasze przedszkole po raz dziewiąty przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej także na terenie naszego miasta. Po przeczytaniu opisów rodzin wybraliśmy jedną z nich. W związku z tym, będziemy zbierać dobrowolne datki pieniężne oraz różnego rodzaju produkty dla wybranej przez nas rodziny - puszka i pudełko na produkty znajdują się przy wejściu do przedszkola. Lista produktów, które można przynieść oraz opis rodziny znajdują się na drzwiach wejściowych do przedszkola i poniżej.

Akcja będzie trwała od poniedziałku 16 listopada 2020 roku

do czwartku 10 grudnia 2020 roku

Chcesz pomóc rodzinie, która z niezawinionych przyczyn znalazła się w trudnej sytuacji – pomóż przygotować paczkę odpowiadającą jej potrzebom!

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie Państwo:

 • na stronie: www.szlachetnapaczka.pl
 • potrzeby wybranej przez nas rodziny
 • u koordynatora akcji w naszym przedszkolu - Zofii Krakowiak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Rodzice i Dzieci

          Zachęcamy Was do udziału w Jesiennym konkursie fotograficznym: "Bliżej Natury". Wystarczy, że zrobicie zdjęcie przedstawiające piękno jesiennej przyrody i wyślecie je do nas. Zachęcamy Was do robienia zdjęć w przedszkolnym ogrodzie, w naszej Zielonej Krainie Niezapominajki. Zapoznajcie się z regulaminem Konkursu.

Jesienny konkurs fotograficzny „Bliżej natury”

CELE KONKURSU:

• Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody.
• Zachęcanie Rodzin do wspólnego spędzania czasu.
• Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci.
• Rozwijanie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym.
• Uświadomienie dzieciom faktu, że fotografie stanowią wspaniałą formę dokumentowania różnych wydarzeń i ciekawych obiektów, także przyrodniczych.

ORGANIZATOR KONKURSU:

• Organizatorem konkursu jest Przedszkole Miejskie nr 2 „Niezapominajka” – grupa Motylki

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

• Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych (3 – 5lat)
• Zadaniem uczestników konkursu jest zrobienie zdjęcia (samodzielnie lub przy pomocy starszego członka rodziny), na którym będzie uwieczniony krajobraz jesienny.
• Zdjęcie powinno być zdjęciem autorskim!
• Format zdjęcia – dowolny.
• Zdjęcia prosimy przysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Do każdego zdjęcia powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, nazwa grupy, do której dziecko chodzi.
• Każdy uczestnik konkursu przesyła tylko jedno zdjęcie.
• Prace prosimy przesyłać do 25 listopada 2020 roku.
• Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy miłej zabawy.

    Drodzy Rodzice

          Rada Rodziców naszego Przedszkola z nadesłanych ofert ubezpieczeń wybrała ofertę firmy: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Ubezpieczenie NNW firmy Compensa dzieci i młodzieży szkolnej jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Rodzice/prawni opiekunowie mogą indywidualnie skorzystać z ofert przygotowanych przez agentów ubezpieczeniowych, czy zakłady ubezpieczeń. Kwestie ubezpieczenia NNW dzieci załatwiają indywidualnie.

          Rodzice, którzy chcą skorzystać z oferty wybranej przez Radę Rodziców muszą udać się na stronę: szkola.compensa.pl a następnie wpisać hasło, które przesłaliśmy Państwu poprzez serwis iPrzedszkole.

          Następnie należy wybrać opcję ubezpieczenia - składka 43 zł wprowadzić dane i dokonać płatności. Osoby nieposiadające konta bankowego, mogą dokonywać płatności za ubezpieczenie w sekretariacie przedszkola.

          Więcej informacji o ubezpieczeniu znajdziecie Państwo w Opisie Zakresu Ubezpieczenia w zakładce Dokumenty.

Drodzy Rodzice

zachęcamy do udziału w Konkursie plastyczno-technicznym dla dzieci i rodziców: „Eko-zabawka”


CELE KONKURSU:
- pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych dzieci,
- rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
- rozwijanie zdolności manualnych,
- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno – technicznych.

ZASADY I WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i rodziców ze wszystkich grup przedszkolnych.
2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika.
3. Prace należy wykonać w domu zrobić zdjęcie i przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Zdjęcia prac opisane: imię i nazwisko, wiek i grupa przedszkolna należy przesłać do dnia 17 października 2020 r.

Dla wszystkich uczestników przewidujemy nagrody.

 

    Rolniku wypełnij swój obowiązek i weź udział w spisie!  

          Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – 1 września 2020 r. w całym kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 r. Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju.

Więcej informacji na temat Spisu Rolnego znajdziecie Państwo tutaj.

 Szanowni Państwo

Nasza Zielona Kraina już jest, a jak wygląda możecie dokładnie obejrzeć w galerii.

  

    

          Od rozpoczęcia roku szkolnego realizowane już są działania na punkcie według opracowanego harmonogramu działań ekologicznych. Będziemy Was o nich informować na bieżąco.

Drodzy Rodzice

          Pierwszego września powitamy nasze Przedszkolaki w Niezapominajce. Przygotowując się do nowego roku szkolnego, rozpoczęliśmy już wdrażanie nowych procedur, które pomogą nam w spełnieniu wszystkich wymagań Ministerstwa Edukacji Narodowej i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego a dzieciom w stopniowym przyzwyczajeniu się do nowych zaleceń.

W związku z tym chcemy przekazać Państwu najważniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia i organizacji nowego roku szkolnego.

 • Rok szkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30-17:30.
 • Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola. Wyjątek stanowi wejście na teren placówki rodziców z dziećmi nowoprzyjętymi do przedszkola oraz w celu załatwienia spraw bezpośrednio u  dyrektora.
 • Rodzice dzieci nowoprzyjętych będą mogli wejść na teren placówki przez  pierwsze dwa tygodnie września tj. w okresie adaptacyjnym dzieci.
 • Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos.
 • Przy oczekiwaniu na wejście do przedszkola  należy zachować bezpieczną odległość.

W związku z powyższym od godz. 6.30:

 • Dzieci, które już uczęszczały do naszego przedszkola w ubiegłym roku szkolnym, po zmierzeniu temperatury przejmowane są od rodzica przez dyżurującego pracownika, który pomoże dziecku w czynnościach samoobsługowych w szatni i zaprowadzi do odpowiedniej sali.
 • Rodzic z nowoprzyjętym dzieckiem kieruje się do szatni, rozbiera dziecko i przekazuje do odpowiedniej grupy. Rodzic zobowiązany jest do osłonięcia nosa i ust, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.
 • Rodzic z placówki wychodzi wyjściem bocznym (ewakuacyjnym).
 • Ta sama zasada obowiązuje podczas odbioru dziecka z placówki. 
 • Prosimy aby rano dzieci były przyprowadzane do godziny 9.00.

          W związku z ograniczoną możliwością wstępu na teren przedszkola, ograniczona zostanie też możliwość kontaktu bezpośredniego z nauczycielem w grupie. Bardzo prosimy o kontaktowanie się z wychowawczyniami grup poprzez komunikator iPrzedszkole, telefonicznie lub po wcześniejszym ustaleniu bezpośrednio na terenie przedszkola.

          Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu będą przyjmowane do 15 dnia każdego miesiąca:

 • przelewem na indywidualne konto poprzez elektroniczny system iPrzedszkole,
 • wpłaty gotówkowe u intendenta przedszkola w miesiącu wrześniu w godzinach 9:00-10:00 oraz 14:00-16:00 lub po zgłoszeniu pracownikowi dyżurującemu w szatni (dotyczy szczególnie rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną).
 • wpłaty gotówkowe przyjmowane będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – (46 814 47 34).

          Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej. Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury, itp).

          Aktualne procedury, oświadczenia i zgody na pomiar temperatury znajdziecie Państwo w zakładce Dokumenty. Prosimy aby rodzice dzieci uczęszczających już w ubiegłym roku do przedszkola pobrali dokumenty niezbędne na początek roku szkolnego i przynieśli je wypełnione do przedszkola. Te dokumenty to:

Za utrudnienia przepraszamy, ale wszystko to ma służyć bezpieczeństwu nas wszystkich!

  Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

Serdecznie zapraszamy nowoprzyjęte dzieci trzyletnie wraz z Rodzicami na spotkanie informacyjno-adaptacyjne, które odbędzie się 31 sierpnia 2020r. (poniedziałek) w godzinach ustalonych telefonicznie z wychowawcami.

Drodzy Rodzice przypominamy o konieczności zakryciu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.

Wychowawczynie Krasnoludków i Żabek

  Szanowni Rodzice

          Na poniedziałek 25.05.2020r. zaplanowane zostało otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają innej możliwości zapewnienia dziecku opieki. W związku z tym  rodzic przynajmniej na dwa dni przed planowanym powrotem dziecka do przedszkola drogą telefoniczną (46-814-47-34), e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez komunikator iPrzedszkole uzgadnia z dyrektorem termin powrotu dziecka do przedszkola. Rodzic ma obowiązek wcześniej wypełnić przesłany przez komunikator iPrzedszkole druk  zgody na pomiar temperatury dziecka, ankietę informacyjną oraz oświadczenie rodzica i zapoznać się z obowiązującymi procedurami zamieszczonymi na naszej stronie.

          Przed wejściem do budynku przedszkola rodzic dezynfekuje ręce i sygnalizuje przyprowadzenie dziecka poprzez dzwonek. Personel przedszkola odbiera dziecko od rodzica w wejściu, dokonuje pomiaru temperatury, rozbiera je w wyznaczonym miejscu i odprowadza do grupy. Nauczyciel danej grupy udaje się z dzieckiem do łazienki w celu dokładnego umycia rąk. Opieka nad dziećmi będzie sprawowana wg procedur opracowanych przez dyrektora przedszkola zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i pozytywnie zaopiniowanych przez PSSE w Rawie Mazowieckiej.

          W przedszkolu na dzień dzisiejszy  przygotowano po  dwie sale, w których może każdorazowo przebywać do 12 dzieci pod opieką wyznaczonych nauczycieli i pracownika obsługi. Na chwilę obecną według deklaracji rodziców zgłoszonych mamy 17 dzieci. Do każdej grupy przypisani są ci sami opiekunowie przez okres dwóch tygodni. Dodatkowo w placówce przygotowano izolatkę.

          Dziecko nie powinno przynosić do placówki żadnych przedmiotów i zabawek. Nie może też zabrać  z przedszkola żadnych przedmiotów. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną a także z infekcją typu: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała. Personel przedszkola wyposażony będzie w środki ochrony osobistej: przyłbice, rękawiczki, maseczki. Sale dla dzieci wyposażone będą tylko w te zabawki i pomoce, które można na bieżąco dezynfekować (ozonator, płyny dezynfekcyjne).

          Jako dyrektor przedszkola  dołożę wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo na ryzyko zakażenia wirusem, jednocześnie proszę Rodziców o rozważne korzystanie z otwartego  przedszkola  i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez Przedszkole. Jednocześnie nadal prowadzona będzie przez nauczycieli  zdalna edukacja dla wszystkich dzieci poprzez komunikator platformy iPrzedszkole i stronę internetową przedszkola.

 Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami. Oto one:

 Dyrektor Przedszkola Bożena Paterka

PSZCZÓŁKI zapraszają Wszystkie Niezapominajkowe przedszkolaki:

Kochane Dzieci! 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II ❤

Pięknym znakiem Naszego uczestnictwa w obchodach 100. urodzin Karola Wojtyły będzie wykonanie urodzinowej laurki ❤

Będzie to również znakomita okazja do czytania najmłodszym opowiadań związanych z historią i dzieciństwem małego Lolka.

Na zdjęcia laurek czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

A te, które już dotarły możecie obejrzeć w galerii

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II ciocia Basia katechetka przygotowała coś dla dzieci. Zajrzyjcie do aktualności poszczególnych grup.

Zapraszamy