rainbow

Przedszkolne kolędowanie

19 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się kolędowanie. Podczas tej uroczystości dzieci z naszej grupy przedstawiły inscenizację bajki H. Ch. Andersena pt."Dziewczynka z zapałkami". Podczas spotkania dzieci śpiewały kolędy, które wprowadziły wszystkich uczestników, w radosny świąteczny nastrój. 

  

Wizyta Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej z oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci przygotowują się do wizyty bardzo starannie. Gdy już zapuka Mikołaj do naszej przedszkolnej sali dzieci mają dla niego  niespodziankę w postaci piosenki, którą śpiewają Mikołajowi oraz recytują wierszyk. Mikołaj w tym dniu obdarowuje dzieci prezentami. Radość dzieci jest wtedy ogromna, a zdjęcie zrobione z Mikołajem wspaniałą pamiątką.

  

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego ulubionego misia. W tym roku nasza grupa zaprezentowała inscenizację o misiu Pluszowym, który szukał przyjaciela. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Odgadywały zagadki jak również bawiły się przy misiowych przebojach.Dla dzieci była również przygotowana słodka niespodzianka w postaci wafelków posmarowanych miodem. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój Przyjaciel Miś". Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 

Wycieczka do fabryki bombek

Dnia 16 listopada dzieci wybrały  się na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zwiedzali maleńką fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Bardzo miła pani przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadzała dzieci  w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, gdzie powstają te niezwykłe cudeńka. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni Celsjusza.

Kolejnym pomieszczeniem, do którego zostaliśmy zaproszeni to miejsce, gdzie bombki dostają zastrzyki ;) Są srebrzone od środka. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło, potem już tylko kąpiel i do suszenia.

Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały i mogłyby takie pozostać, ale to jeszcze nie koniec ich podróży. Teraz wędrują do farbiarni, gdzie pani lakieruje je w bajeczne, tęczowe odcienie. Złote, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, matowe i błyszczące jakie dusza zapragnie.

Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów. Wszystko ozdobione barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki.

Nareszcie upragniona frajda. Każde dziecko mogło własnoręcznie ozdobić cztery bombeczki. Ale była zabawa. Troszkę grubszymi niż Panie pędzlami, dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały rożnymi kolorami brokatu.

Dzieci ozdobione bombki mogły zabrać do domu w specjalnie zapakowanych pudełkach.

    

Głośnie czytanie

W naszym przedszkolu zachęcamy rodziców, ciocie, babcie do czytania dzieciom książek i zapraszamy kolejnych gości, którzy chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. Na koniec spotkania dzieci wykonują ilustracje oraz odpowiadają na pytania związane z przeczytaną książką.

Dzieci czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką.

Serdecznie dziękujemy tym osobom, które już uczestniczyły w akcji i zachęcamy kolejne. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.