rainbow

Wizyta bibliotekarki

W naszej grupie gościliśmy panią z biblioteki. Pani Kasia przyniosła ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały jedną z nich. Przedszkolaki w ciszy i w skupieniu wysłuchały bajki. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani Kasia zwracała uwagę dzieci na walory poznawcze książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaki do czytania książek. Dzieci na koniec zrobiły również pracę plastyczną.

 

Zachęcamy również rodziców, ciocie, bacie, wujków do czytania dzieciom. W związku z tym zapraszamy gości do przedszkola do czytania dzieciom bajek, wierszy, opowiadań. Są to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci, jak również dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek.

W tym miesiącu zaprosiliśmy ciocię naszej Michalinki,  która z wielką radością zgodziła się przyjść do naszej grupy i przeczytać dzieciom bajkę.

 

 

Dzień Chłopca

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego,

witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń.

Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

 

Jak co roku w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. W tym dniu chłopcy dostali prezenty, które wręczyły im dziewczynki. Złożyły życzenia i uściski. Nie brakło w tym dniu również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. 

  

 

Rok szkolny 2017/2018

 

Udział w akcji Dziennika Łódzkiego "Nauczyciel Roku" oraz "Najfajniejsza grupa przedszkolna"  

Gościliśmy panią z biblioteki