rainbow

Dzień Mamy i Taty

Święto rodziców obchodzone u nas w przedszkolu, to szczególny dzień w roku. Zapraszamy wtedy rodziców na uroczystości z okazji ich święta. Dzieci w naszej grupie zaprezentowały bogaty program artystyczny, przygotowany na cześć rodziców razem ze swoimi wychowawczyniami. Były piosenki, wiersze jak również tańce. Nasi mali artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Przez chwilę mogli poczuć się małymi artystami na scenie przedszkolnej. Na koniec dzieci rozdały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i odśpiewały "Sto lat". Rodzice byli bardzo zadowoleni, a po występie zaproszeni na słodki poczęstunek. 

Wizyta pani bibliotekarki

W marcu dzieci z grupy biedronek odwiedziła pani Ela z biblioteki. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały opowiadania pt. "Bajka o bocianie, który nie umiał łowić żab". Spotkanie miało zachęcić dzieci do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Dzieci zrobiły również pracę plastyczną był to bocian. 

   

Wizyta trenerów z Akademii Piłkarskiej

W marcu odwiedzili nas panowie trenerzy z Akademii Piłkarskiej w Rawie Mazowieckiej. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły poćwiczyć, rozwijając swoją sprawność fizyczną. Poprzez gry i zabawy zaproponowane przez trenerów dzieci rozwijają takie zdolności jak: koordynacja i równowaga, orientacja przestrzenna, koncentracja, wytrwałość, gibkość oraz sprawność manualna.

   

Wycieczka do parku

Dzieci wybrały się na wycieczkę do parku. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Dzieci podczas wycieczki obserwowały ogródki przydomowe: ich wygląd o tej porze roku, kwitnienie kwiatów, wymawianie ich nazw. Obserwowały drzewa i krzewy w parku próbowały je nazywać, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody. Dzieci również odwiedziły plac zabaw w miejskim parku.

  

Zajęcia otwarte

Dzieci 19 marca zaprosiły rodziców na zajęcie otwarte pt."Pierwsze kwiaty wiosny". Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w naszej grupie podczas zajęć dydaktycznych. Dzieci  chętnie uczestniczyły w zajęciach, były aktywne poszerzyły swoje wiadomości o nowe umiejętności, wzbogaciły wiedzę na temat pierwszych kwiatów wiosennych. Zaprezentowały swoje umiejętności manualne podczas wykonania pracy plastycznej, jak również podczas zabaw ruchowych wykazały się dobrą sprawnością fizyczną. Dzieciom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach ponieważ pięknie pracowały. Rodzicom również należą się podziękowania za przybycie na zajęcia i poświęcony czas swoim dzieciom.