rainbow

Wycieczka do fabryki bombek

Dnia 16 listopada dzieci wybrały  się na wycieczkę autokarową do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zwiedzali maleńką fabrykę produkującą ozdoby świąteczne. Bardzo miła pani przewodnik oprowadzając nas po zakładzie wprowadzała dzieci  w tajniki produkcji bajecznie kolorowych bombek. Zwiedzanie zaczęliśmy od dmuchalni szkła, gdzie powstają te niezwykłe cudeńka. Dmuchanie bombek przypomina troszkę robienie baniek mydlanych - tylko temperatura pracy jest nieco wyższa - ok. 600 stopni Celsjusza.

Kolejnym pomieszczeniem, do którego zostaliśmy zaproszeni to miejsce, gdzie bombki dostają zastrzyki ;) Są srebrzone od środka. Mają tam też swoistą szkołę przetrwania - kilkuminutowe wytrząsanie, aby sreberko równo się rozłożyło, potem już tylko kąpiel i do suszenia.

Piękne srebrne kule bardzo się wszystkim podobały i mogłyby takie pozostać, ale to jeszcze nie koniec ich podróży. Teraz wędrują do farbiarni, gdzie pani lakieruje je w bajeczne, tęczowe odcienie. Złote, czerwone, żółte, pomarańczowe, zielone, matowe i błyszczące jakie dusza zapragnie.

Ostatnim etapem naszego zwiedzania była pracownia zdobienia bombek. Panie malarki z niezwykłą precyzją wyczarowywały przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków z włosia wiewiórek lub bobrów. Wszystko ozdobione barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi niezwykłymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki.

Nareszcie upragniona frajda. Każde dziecko mogło własnoręcznie ozdobić cztery bombeczki. Ale była zabawa. Troszkę grubszymi niż Panie pędzlami, dzieci nanosiły na szkło specjalny klej tworząc swoje wymarzone wzorki, po czym obsypywały rożnymi kolorami brokatu.

Dzieci ozdobione bombki mogły zabrać do domu w specjalnie zapakowanych pudełkach.

    

Głośnie czytanie

W naszym przedszkolu zachęcamy rodziców, ciocie, babcie do czytania dzieciom książek i zapraszamy kolejnych gości, którzy chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. Na koniec spotkania dzieci wykonują ilustracje oraz odpowiadają na pytania związane z przeczytaną książką.

Dzieci czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką.

Serdecznie dziękujemy tym osobom, które już uczestniczyły w akcji i zachęcamy kolejne. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.

    

Akademia Piłkarska Mazovia Kids prowadzi zajęcia w przedszkolu 

Są to zajęcia ogólnorozwojowe oparte na piłce nożnej i gimnastyce korekcyjnej. Głównym celem tych zajęć jest wszechstronny rozwój, poprawa sprawności ruchowej oraz nabycie podstawowych umiejętności piłkarskich. Poprzez gry, zabawy i ćwiczenia rozwijane są takie zdolności jak: koordynacja i równowaga, orientacja przestrzenna, koncentracja, wytrwałość, gibkość oraz sprawność manualna.

   

Wizyta bibliotekarki

W naszej grupie gościliśmy panią z biblioteki. Pani Kasia przyniosła ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały jedną z nich. Przedszkolaki w ciszy i w skupieniu wysłuchały bajki. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani Kasia zwracała uwagę dzieci na walory poznawcze książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaki do czytania książek. Dzieci na koniec zrobiły również pracę plastyczną.

 

Zachęcamy również rodziców, ciocie, bacie, wujków do czytania dzieciom. W związku z tym zapraszamy gości do przedszkola do czytania dzieciom bajek, wierszy, opowiadań. Są to chwile bardzo wyczekiwane przez dzieci, jak również dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek.

W tym miesiącu zaprosiliśmy ciocię naszej Michalinki,  która z wielką radością zgodziła się przyjść do naszej grupy i przeczytać dzieciom bajkę.

 

 

Dzień Chłopca

W tym dniu szczególnym - września trzydziestego,

witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń.

Innych przyjemności już nawet nie zliczę.

 

Jak co roku w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. W tym dniu chłopcy dostali prezenty, które wręczyły im dziewczynki. Złożyły życzenia i uściski. Nie brakło w tym dniu również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.