rainbow

Wyjście do Szkoły nr 4 w ramach realizacji Projektu: "Piękna Nasza Polska Cała"

W ramach współpracy między placówkami, w dniu 23.11.2018 r.odbyly się zajęcia otwarte będące częścią Międzynarodowego Projektu "Piękna nasza Polska Cała". Uczniowie klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z "Pszczółkami" z Przedszkola Miejskiego 2 poprzez zagadki, rebusy, gry i zabawy pogłębiają wiedzę o naszym kraju -Polsce, oraz lokalnej małej ojczyźnie - Rawie Mazowieckiej. Spotkanie urozmaicił śpiew piosenek o charakterze patriotycznym oraz wspólna praca plastyczna - serce dla Polski.

 

Spotkanie z panią pielęgniarką

W listopadzie nasze Pszczółki gościły panią pielęgniarkę. Spotkanie bylo interesujace i bardzo pouczajace. Nasz gość przekazał nam informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Dzieci dowiedziały sie w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dowiedziały sie również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywanie się.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy Pszczółki wykonały pracę plastyczną na konkurs o Misiu. Każda Pszczółka mogła tego dnia zamienić się w prawdziwego "misia". Niech żyją Wszystkie Misie! 

 

Dzień Bez Skarpet

16 listopada świętowaliśmy "Dzień Bez Skarpet" w naszej grupie, dzieci i panie celebrowały ten dzień na boso. Podczas zabaw wykorzystane zostały elementy metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne rozwijające poczucie świadomości własnego ciała. Zabawy tego typu to nic innego jak wzmacnianie integracji  sensorycznej, wszystkie bariery zostają przełamane. Na pewno powrócimy do tego typu zabaw podczas zajęć.

 

 

Sprzęty elektryczne

W listopadzie poznawaliśmy urządzenia elektryczne i ich działanie. Wszystkie Pszczółki chętnie wypróbowały działanie niektórych sprzętów (suszarka, mikser, odkurzacz). Zajęcia ze sprzętem elektrycznym przyniosły dużo radości i uśmiechów na twarzach naszych przedszkolaków.