rainbow

 Motylki zaprosiły rodziców i przedszkolaki na Świąteczne przedstawienie

Uroczystość Jasełek już od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również postanowiłyśmy w grupie Motylków przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno - recytatorskich  przed najbliższymi 

Spotkanie z Panią Kasią z biblioteki 

 Wizyta Mikołaja 

 Wizyta pani bibliotekarki

W czwartek 2 listopada 2017 r. nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka z Biblioteki dla Dzieci w Rawie Mazowieckiej, która przyniosła ze sobą kilka książeczek, z których dzieci wybrały bajkę "Czerwony Kapturek". Dzieci w ciszy i skupieniu wysłuchały bajkę. Przedszkolaki miały także za zadanie wykonać muchomorka z gotowych elementów. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani bibliotekarka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. zachęcała przedszkolaki do czytania książek. W ramach podziękowania dzieci wręczyły wcześniej przygotowany upominek. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy! 

 Zajęcia otwarte dla rodziców

Dzieci podczas zajęć otwartych dla rodziców przedstawiły inscenizację na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" oraz uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, gdzie miały do wykonania kilka zadań min. rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą dotyku, a także smakowały warzywa i owoce gdzie za pomocą smaku mogły odgadywać jaki to owoc lub warzywo. Dzieci również brały udział w zabawie ruchowej " Sałatka warzywna". Na samym końcu dzieci miały za zadanie ułożyć obrazek warzywa składającego się z czteroczęściowych puzzli. Dzieci podczas zajęć świetnie się bawiły, jak i również bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami, które miały do wykonania.