rainbow

Zostań w domu

Nasze Przedszkolaki wcale nie nudzą się w domu. Dzieci otrzymują poprzez naszą stronę internetową, poprzez portal iPrzedszkole i poprzez media społecznościowe od cioć wiele propozycji prac i zabaw. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy podzielili się z nami efektami swojej pracy.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci zaprosiły swoich bliskich na uroczystość przygotowaną specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały na swoje Babcie i Dziadków, aż w końcu pojawią się w drzwiach przedszkola. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz na koniec zaśpiewały sto lat i wręczyły prezenty, które same wcześniej przygotowały. Odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich, dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. 

  

Świąteczne Warsztaty

Święta tuż, tuż, więc w grupie "Pajacyki" zostały zorganizowane dzieciom świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny związany ze Świętami Bożego Narodzenia, zaśpiewały kolędy. Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami mogły stworzyć piękne bombki na choinkę. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym.

 

  

Wizyta pani bibliotekarki

11 grudnia gościliśmy w naszej grupie panią bibliotekarkę. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą , pobudzanie wyobraźni dzieci i zachęcanie do czytania. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań pt. "Mały miś i święta" oraz "Pracownia Świętego Mikołaja". wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych książeczek. Dziękujemy pani Kasi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

  

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia w naszym przedszkolu dzieci spotkały się z Mikołajem. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dla naszego gościa dzieci przygotowały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, a niektórzy z nich już od jutra nie będę mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.