rainbow

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono. Piękny wystrój sali oraz muzyka przypominały, że to jest właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w przedszkolu panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Gdy się nareszcie pojawił dzieci z wielką radością przyjęły go śpiewając piosenkę oraz recytując wiersz. Mikołaj rozdał prezenty, z których dzieci były bardzo zadowolone. Dzieci pożegnały Mikołaja i z niecierpliwością oczekują już na niego w następnym roku.

Dzień Pluszowego Misia

Pajacyki uczciły Święto Pluszowego Misia. W ten szczególny dzień dzieci zatańczyły wspólnie taniec misia. Następnie pomalowały misie na piękne kolory. Miały możliwość poczęstowania się wafelkami posmarowanymi miodem. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Zajęcia kreatywne

Dzieci podczas zajęć kreatywnych, które były w tym tygodniu w przedszkolu malowały domek. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają wyobraźnię twórczą, jak również rozwijają sprawność manualną. Dzieci chętnie wykonują prace plastyczne, które wymagają pomysłowości i inwencji twórczej. 

Prawa Dziecka w Pajacykach

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu uświadamiamy dzieci, że one też mają swoje prawa. Dzieci w tym dniu zapoznały się z prezentacją dotycząca „Praw Dziecka”, wysłuchały piosenki oraz obejrzały bajkę pt. „Królewna, która zniosła wszystkie prawa”. Poznały też postać Janusza Korczaka, który walczył o to aby dzieci miały swoje prawa.

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości jest ważnym świętem narodowym zarówno dla małych jak i dużych. Nasze dzieci stanęły na wysokości zadania. Piękne galowe stroje, wykonanie godła naszego państwa oraz odśpiewanie hymnu. Dzięki udziałowi w tej uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne