rainbow

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci zaprosiły swoich bliskich na uroczystość przygotowaną specjalnie na tę okazję. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały na swoje Babcie i Dziadków, aż w końcu pojawią się w drzwiach przedszkola. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz na koniec zaśpiewały sto lat i wręczyły prezenty, które same wcześniej przygotowały. Odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich, dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. 

  

Świąteczne Warsztaty

Święta tuż, tuż, więc w grupie "Pajacyki" zostały zorganizowane dzieciom świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny związany ze Świętami Bożego Narodzenia, zaśpiewały kolędy. Po części artystycznej dzieci wraz z rodzicami mogły stworzyć piękne bombki na choinkę. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej dzieci oraz integrację rodziców ze środowiskiem przedszkolnym.

 

  

Wizyta pani bibliotekarki

11 grudnia gościliśmy w naszej grupie panią bibliotekarkę. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą , pobudzanie wyobraźni dzieci i zachęcanie do czytania. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań pt. "Mały miś i święta" oraz "Pracownia Świętego Mikołaja". wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych książeczek. Dziękujemy pani Kasi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

  

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia w naszym przedszkolu dzieci spotkały się z Mikołajem. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Dla naszego gościa dzieci przygotowały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, a niektórzy z nich już od jutra nie będę mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. 

Pajacyki są już prawdziwymi przedszkolakami, otrzymały Pasowanie na Przedszkolaka

29 października dzieci z naszej grupy zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków. Podczas tej uroczystości dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny dla rodziców. Mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne jak również recytatorskie. Po zaprezentowaniu programu pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz odznaki.